جدیدترین مدل مبل نیمه استیل با چوب راش

منتشر شده در 28 اسفند 1399

مبل نیمه استیل جدید ساخته شده با چوب راش شما را مجذوب خودش کرده است؟ در فکر خرید مبل نیمه استیل جدید هستید؟ در واقع سوالات بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که کدام نوع چوب برای ساخت مبل مناسب تر است؟
در این مطلب به مهمترین سوالات شما در خصوص اینکه برای مبل هایی که دوام بالاتری نیاز دارند بهتر است از چه چوبی استفاده کنیم و یا اینکه مبل نیمه استیل جدید دارای چه معایب و مزایایی است؟ پاسخ می دهیم.

چوب های مورد استفاده برای ساخت مبل نیمه استیل جدید

چوب مورد استفاده برای ساخت مبل نیمه استیل جدید به دو دسته تقسیم می شوند. به طور کل این چوب ها از چوب درختان با برگ های سوزنی (سوزنی برگان) یا چوب درختانی با برگ های پهن (پهن برگان) تقسیم شده اند. این دو نوع چوب دارای تفاوت های بسیاری با هم هستند و برای مثال می توان آنها را به انواع کیفیت ها دسته بندی کرد.
در مورد پهن برگان مثل چوب درخت راش و درخت گردو باید دایره های تشکیل دهنده سالیانه آن بسیار پهن باشد. توجه داشته باشید که هر اندازه دایره های چوب بزرگ تر و پهن تر باشد، چوب درخت بسیار قوی تر و محکم تر می شود و کیفیت مبل هایی که از این نوع چوب ها ساخته می شود بسیار بالاتر است.
در سوزنی برگان این قضیه به صورت عکس است. در واقع در سوزنی برگان هر چه اندازه دایره های تشکیل دهنده چوب کوچک تر باشد، چوب مرغوب تر است. هر چه دایره ها کوچک تر و باریک تر باشد، دوام بیشتری دارند و نشان می دهند که چوب دارای مرغوبیت و کیفیت بالاتری می باشد.
با استفاده از چوب جامد راش می توان مبل هایی ساخت که اگر به خوبی از آنها محافظت شود تا سالیان دراز بدون نیاز به تعمیر و تعویض برای شما دوام خواهند آورد. در واقع استفاده از مبل های با کیفیت، همیشه یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید مبل بوده است. مبل نیمه استیل جدید ساخته از چوب راش دارای ویژگی های منحصر به فردی است از جمله این که دارای سطح بسیار صاف و تمیزی است که در آن زیبایی بسیاری به چشم می خورد.
برای خرید مبل استیل جدید با چوب راش باید دقت کنید که بهترین نوع چوب مناسب برای تولید مبل با چوب راش را انتخاب کرده باشید. این چوب باعث می شود سایر وسایل خانه نیز زیباتر از حالت قبل به نظر برسند و جلوه خاصی برای آنها به وجود بیاورد.
در واقع مبل نیمه استیل جدید ساخته شده با چوب راش یکی از مواردی است که تمام اکسسوری های خانه را بیشتر در معرض نمایش می گذارد و باعث می شود آنها نیز در کانون و مرکز توجه قرار بگیرند.

چرا چوب راش

چوب راش چوبی بدون بو و بدون داشتن هر نوع عطر خاصی است. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که از بوی چوب بدشان میاید و دوست ندارند به هنگام ورود به منزل خود بوی چوب را متوجه شوند که خب تعداد این افراد بسیار کم نیز می باشد، باید به شما بگوییم که بهترین انتخاب برای وسایل منزل و اکسسوری ها و مبلمان مورد استفاده برای شما، چوب راش می باشد.
این چوب هیچ گونه بو یا عطر خاصی ندارد و می توانید آن را به راحتی در هر قسمت از منزل یا محیط کار خود به کار ببرید. این چوب بر خلاف دیگر چوب ها می باشد که به همراه خود بوی چوب فراوانی را دارند. البته باید بگوییم که آدم های بسیاری وجود دارند که عاشق بوی چوب و جنگل هستند و چوب هایی که دارای بو هستند برای آنها گزینه های بسیار ایده آلی به حساب می آیند.
استفاده از چوب راش برای ساخت ظروف و وسایل آشپزخانه نیز بسیار دارای کاربرد و مناسب می باشد. و دلیل استفاده از آن نیز نداشتن بوی خاص است. چرا که نداشتن بو باعث می شود بتوانید غذاها را در این ظرف چوبی قرار دهید بدون اینکه طعم واقعی غذا را از بین ببرد و طعم آن را دچار اختلال یا تغییر کند.

دوام و استحکام مبل نیمه استیل جدید ساخته شده با چوب راش

چوب راش یکی از چوب های بسیار سخت به حساب می آید که دارای چگالی بالایی است. این چوب غیر متخلخل و دارای سطح مستحکمی است که در برابر انواع فشارها مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. در برابر جمع شدن و فشرده شدن، خرد شدن مقاومت نشان میدهد و سریع دچار آسیب نمی شود.
در ارتباط با تمامی مزایا و مستحکم بودن این چوب، باید به این امر دقت کرد که این نوع از چوب برای مبل نیمه استیل جدید که در فضای باز می خواهد قرار بگیرد اصلا مناسب نیست. چوب مبل نیمه استیل جدید پس از آنکه برش خورد دیگر نمی تواند در برابر رطوبت شدید هوا از خود مقاومت نشان دهد و دچار تخریب می شود پس بهتر است این مبل را در فضاهای باز و مکان هایی که دارای رطوبت بالا هستند استفاده نکنید.
برای مثال این مبل برای فضاهای خارجی و بیرون از منزل مناطق شمالی کشور اصلا مناسب نمی باشند به دلیل اینکه رطوبت آنها را از بین میبرد و باعث آسیب رساندن به آنها می شود.

انعطاف پذیری چوب راش مبل نیمه استیل جدید

چوب راش به دلیل انعطاف پذیری بالای خود، می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت مبل هایی مانند مبل راحتی، مبل های استیل و نیمه استیل، مبل کلاسیک، انواع آلات موسیقیایی، انواع میزها و صندلی ها و کابینت و...استفاده کرد. به طور کل از این چوب میتوانیم برای انواع وسایل که کیفیت آنها برایمان دارای اهمیت هستند، استفاده کرد. این چوب به دلیل مقاومت بالا و کیفیت بالایی که دارد، بسیار می تواند مناسب باشد.

 

جدیدترین مدل مبل نیمه استیل با چوب راش

 

مقاومت در برابر ضربه در مبل نیمه استیل جدید ساخته شده از چوب راش

چوب راش به دلیل داشتن بافت بسیار یکنواخت و دارای دانه مستقیم خود، می تواند در برابر فشار مقاومت زیادی نشان دهد.
چوب راش با بافت یکنواخت و دانه مستقیم خود، مقاومت قابل توجهی در برابر فشار دارد، زیرا سخت، سنگین و محکم است. با توجه به این نکاتی که ذکر شد، از چوب راش می توان برای کفپوش ها استفاده کرد و گزینه بسیار خوبی برای آنها هستند زیرا می توانند وزن بالا و فشار زیادی را تحمل کنند.
چوب راش به دلیل سختی و استقامت زیادی که از خود نشان می دهد برای مبل نیمه استیل جدید و مبل راحتی بسیار گزینه خوبی به حساب میاید. البته باید توجه داشته باشید که مبل نیمه استیل جدید ساخته شده با چوب راش به دلیل اینکه کیفیت بالایی دارد، بسیار گران نیز می باشد. شما می توانید از این چوب برای داشتن مبلمانی بسیار لاکچری و لوکس استفاده کنید. این چوب بهترین گزینه برای افرادی می باشد که دوست دارند وسایل منزل و محل کار خود را دیر به دیر عوض کنند به دلیل اینکه در این مبلمان چوب مرغوب راش در آنها به کار رفته، دارای دوام بالا هستند.

قیمت مبل نیمه استیل جدید ساخته شده با چوب راش

ما همیشه با شما صادق هستیم و بهترین ها را برای شما و خانواده شما می خواهیم پس بیاید قبول کنید که درست است برای خرید این مبل باید قیمت بیشتری نسبت به مبل های ساخته شده با چوب های دیگر بپردازید اما به دلیل مدت زمان طولانی که می توانید از این مبلمان استفاده کنید، به نوعی سرمایه گذاری برای شما به حساب می آید.
زیرا اگر مبلی با کیفیت چوب پایین بخرید باید آن را به طور مداوم تعویض یا تعمیر کنید در صورتی که با خرید یک مبل با کیفیت بالا می توانید از هزینه های جانبی نیز دوری کنید. اگر به این فکر هستید که دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و به نوع دیگری آن را طراحی کنید می توانید برای قرار دادن مبلمان با چوب راش و یا اکسسوری ها و سایر وسایلی که از چوب راش ساخته شده اند، جای ویژه ای باز کنید تا آنها را در آن مکان قرار دهید.
اگر بخواهیم چوب راش را با سایر هم گروهی هایش مقایسه کنیم، باید بگوییم که چوب راش یکی از مناسب ترین قیمت ها را در دسته ی چوب های مرغوب و با کیفیت داراست. چوب درخت هایی مانند درخت گردو، درخت ماهون، درخت گیلاس و افرا که هزینه های بسیار زیادی برای خرید و ساخت مبل توسط آنها پرداخت کنید. مبل نیمه استیل جدید ساخته شده با چوب راش برای شما به نسبت سایر اعضای این خانواده مناسب تر می باشد. همچنین چوب روسی نیز مانند چوب راش دارای هزینه ی نسبتا اقتصادی تر و مناسب تر می باشد همچنین در دسته چوب های مرغوب به حساب می آید.

تعمیر و نگهداری مبل نیمه استیل جدید ساخته شده با چوب راش

با استفاده از دستگاه های بخار با درجه کم میتوان برای برجسته ساختن دانه ها و بافت طبیعی و یکنواخت چوب راش به کار رفته در مبل استفاده کرد. این مبل به دلیل داشتن ماندگاری بالایی که دارد می تواند تا سالهای زیادی نیز زیبا و نو به نظر برسد. البته باید توجه کنید همه چیز به نوع و نحوه نگهداری شما از این مبلمان نیز بستگی دارد.
اگر از آنها به خوبی مراقبت کنید و در معرض رطوبت آنها را قرار ندهید می توانید تا مدت ها از آن استفاده کنید. بهتر است به طور مداوم آنها را با دستمال تمیز کنید و نگذارید گرد و غبار زیادی وارد بافت آنها بشود.
اگر این چوب دچار صدمه خیلی زیادی شد، بهتر است با استفاده از یک سمباده آسیب بافتی برطرف شود. با سمباده کشیدن چوب مبل نیمه استیل می توان آن را مانند روز اول خود در اورد و همان زیبایی را در آن به وجود آورد.

انواع مبل ساخته شده با چوب راش

مبل ساخته شده با چوب راش به دو دسته تقسیم می شوند . در واقع قسمت هایی که در آن از مبل چوب استفاده می شود در دو دسته کلی جای می گیرند.
1.مبلی که به طور ویژه و خالص از چوب راش ساخته شده است.
2. مبلی که تنها روکش سطحی آن را با چوب راش ساخته اند که به طور قطع قیمت این نوع از مبل از دسته اول کمتر می باشد.
بدیهی است که استفاده از چوب خالص برای ساخت مبل بسیار گران تر از نوع دوم می باشد چرا که در دسته اول چوب بیشتری به کار رفته است. البته همه مواردی که در قیمت یک مبل تاثیرگذار است به انتخاب شما و سلیقه ی شما باز می گردد. توجه کنید که دسته دوم تنها زمانی به کار میروند که شما می خواهید استفاده موقت از مبل نیمه استیل جدید راش داشته باشید، چرا که این مبل به دلیل نداشتن مقادیر زیادی چوب راش در خود دارای کیفیت کمی است و نمی تواند برای طولانی مدت مورد استفاده قرار گیرد.
پس بهتر است از مبلی استفاده کنیم که تماما از چوب راش درست شده باشد و نه تنها رویه ای از این چوب داشته باشد. زیبایی این مبل ها بسیار زیاد می باشد و بهتر است به گونه ای هزینه کنید که پول های شما بتوانند برای شما سرمایه گذاری مالی خوبی به حساب بیایند و نخواهید بعد از مدت زمان اندکی آنها را دوباره تعویض کنید و دوباره هزینه پرداخت کنید.

روش های تشخیص مبل نیمه استیل جدید با چوب راش

• چوب راش دارای موج های بسیار زیبایی می باشد و چوب آن سخت و محکم می باشد. مبل ساخته شده با چوب راش بسیار سنگین می باشد و از سایر موارد وزن بسیار زیاد تری دارند.
• رنگ چوب راش نزدیک به رنگ زرد خامه ای و یا نوعی رنگ قهوه ای مایل به زرد رنگ می باشد که باعث می شود به محیط خانه گرما و روشنی بسیار زیادی بدهد و محیط خانه را گرم می کند.
• چوب این مبلمان بسیار سریع خشک می شوند و بعد از رنگ آمیزی ترک بر نمیدارد.
• این مبلمان دارای انعطاف پذیری بالا می باشند.
• دارای ظاهر تمیز می باشند و در تمامی قسمت های دارای یک سطح واحد و مشترک هستند.
• این مبل به هیچ عنوان زبری ندارند و همه جای آن یکسان است.هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن