کتابخانه

شاید در عصر دیجیتال با وجود موبایل های هوشمند، کامیپوتر ها و اینترنت، کتاب خوانی تاحدودی از رونق افتاده باشد، اما هیچگاه نمی توان گفت که فناوری و تجهیزات هوشمند توانسته اند جای احساس خوبی که هنگام ورق زدن کتاب به شما دست می دهد را بگیرند. دقیقا به همین دلیل است که هنوز هم وجود کتابخانه در منازل ما جایگاه ویژه ای دارد.
کتابخانه ها در هر فضایی که قرار بگیرند، محیطی دنج و آرام را فراهم کنند و میتوان با یک چیدمان درست ازآنها در هر جای خانه مانند اتاق پذیرایی یا اتاق خواب استفاده کرد.
در سایت چوب، انواع کتاب خانه با جنس، رنگ و طراحی متنوع عرضه شده تا به راحتی بتوانید آنها را با دکورسایون فضای داخلی خود هماهنگ کنید. حتی میتوانید با گذاشتن صندلی راحتی و یک میز کوچک در کنار کتابخانه، فضای مطالعه را برای خود دلنشین تر کنید.

کتابخانه


برای خرید کتابخانه چه نکاتی را در نظر بگیریم؟


توجه در خرید یک کتابخانه مناسب، علاقه به کتاب خواندن را ناخودآگاه در افراد بیشتر میکند.  وقتی انسان در یک محیط آرام قرار گیرد خود به خود ذهن نیز آرام میشود ولی زمانیکه در محیطی با طراحی نامناسب و شلوغ قرار گیرد، ذهن نیز آرامش لازم را پیدا نکرده و ناخوداگاه خسته می شود. 
پس باید در خرید کتابخانه به جایی که قرار میگیرد و لوازمی که اطراف آن قرار دارند، دقت کرد و خلاقیت به کار برد. خلاق بودن به معنی استفاده از طرح های نامناسب نیست بلکه میتوان با طراحی درست یک کتابخانه تمام المان های دلنشین را برای آن در نظر گرفت.
ما مهمترین نکاتی که باید در خرید کتابخانه به ان توجه کنید را به شما نشان می دهیم:

رنگ کتابخانه


یک نکته بسیار مهم برا ی انتخاب کتابخانه، رنگ کتاب خانه است که در زیبایی و آرامش فضای مطالعه بسیار موثر است. انتخاب رنگ های گرم و سرد در روحیه افراد کتابخوان بسیار موثر است.
هرچند برای اکثر ما، کتابخانه چوبی، محیط را برای کتاب خواندن زیبا تر میکند اما رنگ های متنوع دیگری نیز می توان برای کتاب خانه ها در نظر گرفت.
با انتخاب جای درست کتابخانه و سایر المان های محیط، باید به رنگ اصلی کتاب خانه توجه کرد و در زمان خرید کتابخانه روحیه و سلیقه تمام افراد خانواده را در نظر گرفت.
یک تصور اشتباه رایج وجود دارد مبنی بر اینکه فضای کتابخانه باید بی‌رنگ و بی روح باشد، در حالی که در واقع، طراحی یک کتابخانه دورهمی بهانه‌ای عالی برای افراط در انواع رنگ های افسانه‌ای است. به عنوان مثال، در دکوراسیون فانتزی می توان از رنگ های ظریف پاستلی مانند سبز نخودی، مریم گلی، ارغوانی و آبی اسمانی استفاده کرد. از سوی دیگر، در طراحی ویکتوریایی از رنگ‌های خاکی قرمز تیره، زمردی و کهربایی و تضاد آن‌ها با یکدیگر، از سایه‌های پررنگ‌تر استفاده می شود. وقت بگذارید و کمی تحقیق کنید که پالت رنگ اصلی خانه شما چگونه است و از آن برای ظاهر کتابخانه خود الهام بگیرید.

قفسه بندی سفارشی 


قفسه بندی می تواند تفاوت بین یک کتابخانه زیبا و یک کتابخانه خیره کننده باشد. تعداد طبقات یا قفسه ها، یکی از مهم ترین ویژگی های هر کتابخانه است، حتی اگر صرفاً برای پشتیبانی از مجموعه کتاب ها یا سایر لوازمی باشد که می خواهید نمایش دهید. قفسه های کتابخانه معمولا بالاتر از حد معمول سایر لوازم قرار می گیرند، پس مطمئن شوید که مطابق با شکل اتاق شما و خواسته های مجموعه شما هستند. آیا سقف غیرمعمولی یا کاذب در اتاق وجود دارد؟ آیا تعداد زیادی میز قهوه خوری در اتاق دارید؟ با طراح خود در مورد اینکه چه نوع کتابخانه ای برای نمایش موثر این ویژگی ها مناسب است، صحبت کنید. کتابخانه هایی با قفسه های سفارشی، این فضا را شیک تر از قفسه های معمولی جلوه می دهند.  

محل قرارگیری کتابخانه


حتی اگر مجلل ترین مبل ها و صندلی های راحتی را داشته باشید، برای قرار دادن کتابخانه به یک گوشه دنج نیاز دارید. هیچ کتابخانه ای بدون گوشه دنج کامل نمی شود. طاقچه‌ها و پنجره‌های اتاق به خوبی به این چیدمان کمک می‌کنند، اگرچه تقریباً هر گوشه خلوتی را می‌توان با کمی ذوق و شوخ برای قرار دادن کتابخانه مناسب ساخت. ضروری ترین بخش چیدمان آن، جایی راحت برای نشستن است. یک صندلی راحتی در کنار کتابخانه، راه حل واضحی است، البته یک نیمکت راحت یا کاناپه نیز کارساز خواهد بود. گوشه شما باید در منطقه ای باشد که نور طبیعی زیادی در طول روز داشته باشد، اگرچه بهتر است آنقدر راحت باشد که تا عصر نیز در آنجا بمانید! مطمئن شوید که یک چراغ مطالعه خوب وجود دارد و یک میز کوچک و محکم برای مطالعه کتاب و نوشیدنی‌. 

داشتن کمد


کتابخانه‌های ایستاده معمولا در قسمت پایین دارای کمد هستند. البته اندازه این کمد، به فضایی که در دسترس دارید، بستگی دارد! برخی از کتابخانه ها دارای کمدهایی با درب کشویی و برخی دیگر دارای در معمولی هستند. البته این ویژگی ضروری برای یک کتابخانه نیست، ممکن است شما به کتابخانه هایی علاقه داشته باشید که از بالا تا پایین فقط دارای قفسه هایی برای قرار گرفتن کتاب باشند.

آشنایی با انواع کتاب خانه در سایت چوب


در سایت چوب طیف گسترده ای از انواع کتابخانه های مدرن، کلاسیک، فانتزی، ایستاده یا دیواری را پیدا خواهید کرد و می توانید فقط با چند کلیک ساده، مدل مورد نظرتان را سفارش دهید. 
در ادامه، پرفروش ترین انوع کتابخانه در سایت چوب را به شما معرفی می کنیم:

کتابخانه دیواری
کتابخانه ساده چوبی
کتابخانه مدرن چوبی
کتابخانه کلاسیک
کتابخانه فانتزی

ویژگی و مشخصات انواع کتابخانه چوبی در سایت چوب


کتابخانه ها در سبک و طرح های مختلف ساخته میشوند و سازندگان در ساخت انواع کتابخانه تنوع به خرج میدهند. پس کسانی که علاقه مند به کتاب و کتابخوانی هستند میتوانند با خیال راحت طرح مورد علاقه خود را انتخاب کنند که هم کاربردی و هم زیبا باشد.
بیایید ویژگی پرفروش ترین انواع کتابخانه های چوبی را باهم بررسی کنیم:

کتابخانه دیواری


این نوع کتابخانه ها برای کسانی که کتاب کمی دارند، مناسب است. اندازه این کتابخانه ها چون روی دیوار قرار میگیرند، کوچک است.

کتابخانه ساده چوبی


مناسبترین انتخاب برای فضاهای بزرگ این نوع کتابخانه میباشد چون به راحتی میتوان آن را در جای مورد نظر به کار برد. این نوع کتابخانه، طرح رنگ و اندازه های متفاوتی دارد که این مدل را میتوان در فضای کاری و محیط خانه برای نگهداری کتاب یا وسایل استفاده کرد.

کتابخانه مدرن چوبی


کتابخانه مدرن از نوع چوبی دارای طراحی خاص و خلاقانه میباشد که در اندازه های متفاوت عرضه میشود.
باید طراحی محیطی که کتابخانه در آن قرار داده میشود را لحاظ کرد و باتوجه به متراژ فضا و سلیقه فرد، مدل مناسبی را انتخاب کرد.
در اکثر طراحی های این روزها، کتابخانه های مدرن و مقاوم بیشتر استفاده میشود چون دارای طراحی زیبا و متفاوت است و با وسایل امروزی راحت هماهنگ میشود به همین دلیل است که بیشتر، اینگونه کتابخانه در بازار عرضه میشود.

کتاب خانه فانتزی


کتابخانه های فانتزی بیشتر مورد توجه کودکان و نوجوانان یا اماکنی مثل مهدکودک ها و مدارس است. در کتابخانه فانتزی، طراحی های جدید که بیشتر مدرن هستند مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه این مدل کتابخانه ها بیشتر در اتاق کودک و نوجوانان استفاده میشود،  دارای طراحی خاصی است و در آن از طرح های مختلفی مثل درخت، اشکال هندسی، الهام گرفته می شود که هر کدام دارای جذابیت خاصی هستند. رنگ کتابخانه فانتزی در طراحی از اهمیت ویژه خود را دارد.

کتابخانه کلاسیک


از مناسبترین کتابخانه ها برای دفاتر کاربزرگ و تشریفاتی نوع کلاسیک است. کتابخانه کلاسیک داری طرحی سنتی و قدیمی است و اگر طراحی منزل یا کار شما نیز سنتی باشد، بهترین انتخاب برای خرید کتابخانه، مدل کلاسیک است.
معمولا در دفاتر وکالت، دفتر روانشناسی، کتابخانه های ملی یا اماکن عمومی از این مدل کتابخانه ها استفاده میکنند که امکان سفارش آن از سایت چوب نیز وجود دارد.

 مزایای خرید اینترنتی کتابخانه از سایت چوب


راحتی در خرید


خرید راحت یکی ار بهترین ویژگی های خرید اینترنتی از سایت چوب است، شما این اختیار را دارید که در هر ساعت از شبانه روز، وقتی به راحتی روی مبل خود با لباس راحتی نشسته اید به دور از هیچگونه هیاهو و ترافیکی در کمترین زمان ممکن خرید خود را انجام دهید.

مناسب و ارزان بودن کالاها در سایت چوب


تمامی محصولات در سایت چوب از طریق تولید کننده به فروش میرسد و واسطه ایی در کار نیست. با توجه به اینکه انواع مبلمان و لوازم چوبی به طور مستقیم به دست خریدار میرسد، قیمت های ارائه شده در سایت ما کاملا رقابتی است. 

تنوع زیاد


در سایت چون میتوانید تنوع زیادی از کتابخانه ها را مشاده کنید و میتوانید هر نوع محصول چوبی دلخواه و در طراحی های مختلف را سفارش دهید. همچنین میتوانید بدون محدویت از اینکه در کجای کشور قرار دارید انواع مبلمان، کتابخانه و لوازم چوبی کلاسیک و مدرن را در سایت مشاهده کرده و در هر رنگ، جنس، ابعاد و اندازه دلخواه خرید کنید.

محصولات اخیرا مشاهده شده