صندلی ناهارخوری

فروشگاه اینترنتی چوب، یکی از فروشگاه های معتبر و با سابقه درخشان است که مدل های جدید صندلی ناهارخوری را در رنگ های متفاوت و از برندهای داخلی و خارجی، عرضه و به سراسر کشور ارسال می کند. در سایت ما می تواند انواع صندلی ناهار خوری مانند صندلی دسته دار، بدون دسته، پارچه ای، چرمی، فلزی و غیره راسفارش داده و با حمل رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

صندلی ناهارخوری


هنگام انتخاب و خرید صندلی نهارخوری باید ابعاد،  اندازه،  زمان استفاده و محل و فضای در دسترس خود را باید در نظر بگیرید تا یک انتخاب مناسب داشته باشید.
صندلی ناهار خوری هم مثل همه لوازم منزل، علاوه بر ویژگی‌های عملکردی دارای جنبه ی دکوری است، پس باید زیبا و محکم و قابل استفاده برای زمان طولانی باشد.
در سایت چوب طیف وسیعی از انواع صندلی ناهار خوری باقیمت مناسب و کیفیت مرغوب را عرضه کردیم تا بتوانید با مقایسه و بررسی ویژگی های هر محصول به صورت آنلاین، انتخاب دقیقی داشته باشید. 
انواع  صندلی ناهارخوری موجود در سایت چوب عبارتند از:
•    صندلی چوبی بدون دسته 
•    صندلی چوبی دسته دار
•    صندلی تمام پارچه بدون دسته
•    صندلی تمام پارچه دسته دار
•    صندلی اپن آشپزخانه
ما در نظر داریم، تجربه فوق العاده ای از خرید اینترنتی برای شما ایجاد کنیم و به شما کمک می کنیم تا با توجه به نکات زیر، بهترین انتخاب را داشته باشید.

هماهنگی ابعاد صندلی ناهار خوری با میز


صندلی ناهارخوری معمولا با اندازه های استاندارد تولید می‌شود؛ اما بهتر است از صندلی ناهار خوری متناسب با میز خود استفاده کنید و خیلی خود را محدود به اندازه‌های استاندارد در بازار نکنید. راحتی در حین جابجایی، زیبایی در حین جایگذاری زیر میز و قابلیت حرکت آسان سه نکته‌ای است که در هنگام تهیه میز و صندلی باید به آن دقت شود.
 بلندی میز ناهار خوری باید به گونه ای باشد که بتوانید دست خود را به‌راحتی روی آن قرار دهید میز اگر خیلی کوتاه باشد یا خیلی بلند سبب خستگی شما در حین غذا خوردن می‌شود. این امر به صورت مستقیم در مورد صندلی ناهار خوری نیز صادق است.
 استفاده از صندلی ناهارخوری مناسب مانع از ناهنجاری‌های ستون فقرات مخصوصاً کمر شما در حین نشستن می‌شود. راحتی در حین نشستن بهترین ویژگی است که برای تهیه میز و صندلی ناهارخوری باید به آن توجه شود. پس خرید صندلی ناهارخوری را با آگاهی لازم انجام دهید.

ارتفاع استاندارد صندلی های میز ناهار خوری


صندلی های میز ناهار خوری هم با توجه به مدلی که دارند دارای اندازه های استاندارد هستند که ارتفاع آنها در حدود ۱۸ تا ۲۳ اینچ یا ۴۶ تا ۵۸ سانتی متر است. این ارتفاع برای همه نوع صندلی یکسان است و باید طراحی انواع مختلف صندلی بر اساس این اعداد صورت گیرد. برای مثال در صندلی هایی که دارای نشیمن ابری قطوری هستند، باید ارتفاع قسمت نشیمن در طراحی کلی صندلی لحاظ گردد.

اندازه میز  ناهار خوری ۴ نفره


میزهای ۴ نفره همراه با صندلی نهار خوری  در شکل های مربع و دایره در بازار موجود هستند. همانطور که گفته شد ارتفاع این میز ها بدون توجه به تعداد نفرات، اندازه ای یکسان دارد. این عدد بین ۷۱ تا ۷۶ سانتیمتر است. اما طول و عرض و قطر آن متفاوت خواهد بود. 
در میز ناهار خوری ۴ نفره مربع اندازه استاندارد ۹۶ در ۹۶ سانتی متر است. البته در میز ناهار خوری ۴ نفره دایره ای قطر ۱۰۰ سانتی متر را به عنوان اندازه استاندارد در نظر گرفته اند. بنابراین اگر شما قصد خرید میز ناهار خوری آماده را داشته باشید، این ابعاد برای تان قابل تغییر نخواهد بود، اما اگر به هر دلیل نیاز به میزهای ۴ نفره با ابعادی متفاوت بودید می توانید با اندازه های دلخواه تان سفارش ساخت یک میز ناهار خوری ۴ نفره جدید را بدهید.

محل استفاده از صندلی ناهار خوری


صندلی ناهارخوری در بخش‌های مختلفی از خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است از صندلی برای میز ناهارخوری اتاق پذیرایی استفاده شود یا شاید نیاز به صندلی بلند برای میز جزیره آشپزخانه باشد و یا یک میز کوچک ناهارخوری در وسط آشپزخانه دارید که می‌خواهید جمع و جور باشد. 
خوشبختانه طرح‌ها و تم‌های رنگی و جنس‌های بسیار متنوع صندلی در سایت چوب دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است. اما قبل از انتخاب صندلی دقت کنید که آن را برای کدام قسمت از خانه می‌خواهید.

چند نکته طلایی برای انتخاب صندلی ناهار خوری


ایرانی‌ها از زمانهای قدیم عادت داشته‌اند روی زمین غذا بخورند اما سبک زندگی امروزی غذا خوردن روی میز را نیز وارد فرهنگ ما کرده است.
آیا می‌دانید برای خریدن صندلی ناهارخوری چه نکاتی را مد نظر داشته باشید؟
با ما همراه باشید تا ویژگی‌های مهم یک صندلی ناهارخوری خوب را با هم مرور کنیم. امروزه میز و صندلی‌های لنگه به لنگه طرفدار زیادی پیدا کرده‌اند. این میزها بسیار زیبا هستند، اما هماهنگ کردن آنها کار پیچیده ای است.
بنابراین قبل از خرید حتماً مطمئن شوید که صندلی‌ناهار خوری  که انتخاب کرده‌اید با میز، فضای اتاق شما هماهنگ باشد و اختلالی در سبک دکوراسیون منزلتان به وجود نیاورد.

هماهنگی میز با صندلی ناهار خوری


ممکن است ترکیب صندلی‌های سنتی با یک میز مدرن یا بالعکس صندلی‌های مدرن با یک میز سنتی می‌تواند شیک باشد، اما سعی کنید این کار را نکنید. خوب است میز و صندلی‌ها دارای وجه مشترکی در طراحی باشند.
اگر پایه‌های میز موج دارد، صندلی‌هایی پیدا کنید که پایه‌ها یا پشتی مشابه آن داشته باشند، یا پارچه‌ای که برای آنها انتخاب می‌کنید دارای طرح‌های موج‌دار باشد. اگر میز مربع یا مستطیلی شکل است، صندلی‌هایی بخرید که نشیمنگاه مربع یا مستعطیلی شکل داشته باشند.

اندازه صندلی ناهارخوری


پهنای استاندارد یک صندلی ناهارخوری بدون دسته 56 سانتی‌متر می‌باشد،در صورتیکه  میز ناهارخوری یا اتاق ناهارخوری بزرگی دارید و فکر می‌کنید که صندلی‌های استاندارد در مقابل میزتان کوچک جلوه می‌کند، می‌توانید صندلی‌های بزرگ‌تری نیز انتخاب کنید. بهتر است صندلی‌های دارای عرض کوچک‌تر از 43 سانتی‌متر را انتخاب نکنید؛ چون به اندازه کافی نشیمنگاه راحتی ندارند.

قابلیت جابجایی صندلی ناهارخوری


صندلی ناهارخوری خوب و با کیفیت باید به راحتی جابه‌جا شود. صندلی‌هایی که پشتی آنها از تکه‌های باریکی تشکیل شده را به راحتی می‌توان با دست گرفت. فضای خالی بین چارچوب و پشتی این امکان را فراهم می‌کند.
صندلی‌هایی که پشتی یک‌تکه دارند یا کل پشتی روکش شده است جای دست ندارند و گرفتن آنها کار سختی است. بنابراین، این نوع صندلی‌ها باید به اندازه کافی سبک باشند تا به راحتی بتوان آنها را جا‌به‌جا کرد.
افرادی که می‌خواهند از صندلی استفاده کنند را نیز در نظر داشته باشید.
اگر کودکان یا افراد مسن می‌خواهند از آن استفاده کنند خوب است صندلی خیلی سنگین باشد تا بتوانند به راحتی آن را حرکت دهند.

پارچه رویه‌ی صندلی ناهارخوری


دیر یا زود، چیزی روی صندلی ریخته می‌شود. برای اینکه نگهداری از روکش‌ها راحت باشد، چرم (طبیعی یا مصنوعی)، شبه‌جیر، و کتان می‌توانند پارچه های  مناسبی باشند. از پارچه‌های چندلایه یا آنهایی که پرز زیادی دارند مثل مخمل و جاجیم خودداری کنید چون  با گذشت زمان زود فرسوده می‌شوند و زود زیبایی خود را از دست می‌دهند.
پارچه‌های ساخته شده از ریون و پلی‌استر و ترکیب آنها با پارچه‌های طبیعی می‌تواند بهترین ترکیبِ ممکن باشد. اگه از پارچه‌های لطیف استفاده می‌کنید، ترجیحاً صندلی‌هایی را انتخاب کنید که
نشیمنگاه آنها قابل باز شدن باشند تا بتوانید مواد موجود در آنها را هر چند وقت یکبار تعویض کنید.

مراحل تمیز کردن صندلی‌های میز ناهارخوری


بهتر است پیش از اقدام برای از بین بردن لکه‌ها، سطح صندلی‌ها را با جاروبرقی با دقت جارو بکشید تا ذرات گردوخاک از روی آن کاملا پاک شود.
از سری مخصوص استفاده کنید تا گردوخاک تمام سطح و درزهای صندلی گرفته شود. با این کار لکه‌ها نیز بهتر خود را نشان می‌دهند و در مرحله بعد می‌توانید کاملا آنها را تمیز کنید.
به طور کلی اگر هفته‌ای یک‌بار سطح مبلمان و صندلی‌های میز ناهارخوری را تمیز کنید و ذرات گردوغبار را به کمک جاروبرقی از بین ببرید باعث می‌شود عمر صندلی ناهار خوری شما بیشتر شده و زیبایی خود را از دست ندهد.

متریال بکار رفته در تولید میزوصندلی ناهارخوری


جنس میز ناهار خوری باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و در برابر ضربه و رطوبت محکم باشد . میز های ناهار خوری که از جنس چوب هستند کیفیت بالایی دارند و میز های ساخته شده از ام دی اف در رتبه بندی قرار دارند . اگر به اندازه کافی بودجه برای خرید میز ناهار خوری دارید حتما یک دست میز ناهار خوری چوبی خریداری کنید . میز های چوبی هم کیفیت بالایی دارند و هم از لحاظ ظاهر و زیبایی بسیار زیبا و چشمگیر هستند .

پایه های میز و صندلی


زمان  خرید میز ناهار خوری حتما به پایه های میز و صندلی ناهار خوری دقت کنید و نحوه اتصال پایه ها به بدنه را بررسی کنید که استحکام کافی داشته باشند . پایه های میز را بررسی کنید که هنگام نشستن بتوانید پاهایتان را راحت زیر میز قرار دهید و پایه ها اختلالی ایجاد نکنند .

جمع بندی


یک راه آسان برای خرید صندلی ناهارخوری مراجعه به فروشگاه های اینترنتی است که برای شما این امکان را فراهم می کند که صندلی دلخواه خود را با رنگ مورد علاقه اتان سفارش دهید. 
با توجه به موارد گفته شده در خصوص محل قرارگیری صحیح  صندلی ناهار خوری، ابعاد استاندارد و انتخاب درست آن هنگام انتخاب می توانید با آگاهی بیشتری از سایت چوب، اقدام به خرید نمایید و چیدمان میز و صندلی ناهار خوری را به نحوی انجام دهید که هم فضایی زیبا و هم فضایی کاربرد در منزل خود ایجاد نمایید.
با توجه نکات ذکر شده در خصوص محل قرارگیری صحیح  میز ناهاری ، ابعاد استاندارد و انتخاب درست آن هنگام انتخاب می توانید با آگاهی بیشتری اقدام به خرید نمایید و چیدمان میز ناهار خوری را به نحوی انجام دهید که هم فضایی زیبا و هم فضایی کاربرد در خانه خود ایجاد نمایید.

محصولات اخیرا مشاهده شده