چطور بهترين مدل مبل چستر را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید؟

منتشر شده در 20 دی 1399


چطور بهترين مدل مبل چستر را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید؟

 

 چطور بهترين مدل مبل چستر را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید؟


مبل چستر يکي از انواع مبلمان است که از ديرباز زينت بخش خانه ها و دفاتر اداري بوده است. طراحي اوليه اين مبل در انگلستان صورت گرفته است. اما با مرور زمان مبل چستر در تمام جهان متداول شده و بخش مهمي از دکوراسيون را به خود تخصيص داده است. در گذشته از مبل چستر تنها درخانه هاي اشرافي استفاده مي شد اما امروزه با تغييرات حاصل شده در صنعت مبلمان و سبک زندگي، مبل چستر در دکوراسيون مدرن نيز کاربرد داشته و فضاي دلنشين و چشم نوازي را ايجاد مي نمايد.
مبل چستر از قرن 18 تا کنون زينت بخش عمارت ها و کاخ هاي شاهانه گوناگوني بوده است و طرح سنتي مبل چستر مختص خاص پسندان از گذشته تا امروز بوده است. مبل چستر با فضاهاي مجلل بسيار خوب هماهنگ مي شود به علاوه استفاده از مبل چستر در طراحي دکوراسيون مدرن طرفداران و علاقه مندان ويژه اي دارد. با کمي دقت مي توان به اين نتيجه رسيد که استفاده از مبل چستر در همه فضاها امکان پذير است و ترکيب منحصر به فرد و زيبايي را به وجود خواهد آورد.
مبل چستر که در طراحي خود داراي اصالت و قدمت است بيشتر در سبک کلاسيک و آمريکايي کاربرد دارد اما مي توان با استفاده از عناصر جانبي سنتي ايراني و نقوش فرش هاي دستبافت هنرمندان کشور به ترکيبي خارق العاده در دکوراسيون منزل دست يافت. جاي گيري مناسب مبل چستر در دکوراسيون تداعي کننده يک فضاي آرامبخش که بسيار براي استراحت و تجديد قوا مطلوب مي باشد، است. به طور کلي مي توان گفت مبل چستر نوعي مبل شيک و راحت براي مصرف کنندگان است.

طراحی مبل چستر چگونه است؟

شايد نتوان يک تعريف منحصربه فرد در رابطه با مبل چستر ارائه داد اما مي توان ويژگي هاي خاصي که اختصاص به طراحي اين نوع از مبلمان دارد را يادآور شد. مبل چستر داراي يک ويژگي برتر و انحصاري است که به سادگي مي توان با لحاظ اين خصوصيت، مبل چستر را شناسايي نمود. اين ويژگي داشتن دکمه و لمسه کاري در طراحي اين محصول است. تعداد دکمه هاي به کار رفته در ساخت اين نوع مبلمان به حدي زياد است که به راحتي مي توان آنها را وجه تمايز مبل چستر با ديگر انواع مبلمان دانست.
داشتن دسته هاي لوله اي و بزرگ که هم سطح با پشتي و تکيه گاه مبل است، وجه تمايز و افتراق ديگر مبل چستر با ساير انواع مبلمان است. يعني هر مبلي که داراي لمسه کاري روي دسته و تکيه گاه مبل باشد و ارتفاع دسته و تکيه گاه آن يک اندازه بوده و داراي دسته هاي بزرگ باشد، يکي از انواع مبل چستر خواهد بود. در ادامه انواع مبل چستر براي آشنايي علاقه مندان تشريح مي گردد.

 

 چطور بهترين مدل مبل چستر را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید؟

انواع مبل چستر

مبل چستر نيز مانند ساير مبلمان موجود در بازار داراي انواع مختلفي است. متريال ساخت در اين نوع از مبلمان بسيار متغيير مي باشد که نتيجه آن ايجاد تنوع خيلي زياد در ارائه مدل هاي مبل چستر مي باشد.

مبل چستر فرانسوي از روي مدل هاي فرانسوي الگوبرداري شده است و بسيار شيک و زيبا و ساده است. در طراحي اين محصول اغلب از چوب راش استفاده مي شود که بيان کننده کيفيت بالا و ماندگاري و طول عمر محصول است.
مبل چستر راحتي محبوبيت زيادي در سطح بين الملل داشته و طرفداران پرو پا قرصي را به خود اختصاص مي دهد. متريال ساخت اين نوع مبلمان پارچه، چوب و چرم مي باشد. سه نوع از طراحي براي مبل چستر راحتي تعريف شده است که عبارتند از مبل چستر تمام پارچه، مبل چستر چرم و مبل چستر پارچه و چرم.

مبل چستر ترکيه که ايده اوليه آن برگرفته از طرح هاي ايتاليايي و بسيار متناسب با دکراسيون مدرن مي باشد. اين نوع از مبل چستر در زمان قديم به بزرگان و افراد داراي منصب هاي اجتماعي بالا اختصاص داشته است. اما امروزه از آن در سبک هاي کلاسيک نيز استفاده مي شود. استفاده از کاناپه اين نوع مبل به صورت منفرد و تکي نيز بسيار جذاب و متداول است.
مبل چستر قايقي بسيار متناسب و هماهنگ با فضاي نشيمن منزل و يا دفتر کار مي باشد. تنوع رنگ بالا در پارچه به کار رفته در اين نوع مبل چستر، آن را به انتخاب بسياري از خاص پسندان تبديل نموده است.
مبل چستر کلاسيک با افزودن پايه هاي منبت کاري شده به مبل چستر معمولي ساخته مي شود. مبل چستر ال نيز نوع جديدي از اين نوع مبلمان است و متناسب با نياز امروز مردم جامعه ساخته و طراحي شده است.

 

 چطور بهترين مدل مبل چستر را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید؟

 

چيدمان مناسب براي مبل چستر با توجه به کاربرد آن

با دقت و استفاده از يک سري نکات راحت و ساده مي توان به چيدمان هاي خاص و جالبي از مبل چستر دست يافت. به عنوان مثال در محيط ها و فضاهايي که از مبل چستر بهره مند هستند بايد از عناصر تزييني دوران هاي متفاوت استفاده نمود. نيازي به استفاده از عناصر صرفا سنتي نيست و مي توان از ابزار ها و لوازم معاصر نيز براي تزيين و زيبايي فضا بهره گرفت. اما توصيه مي شود که از پرده هاي ساده در فضاي اطراف مبل چستر استفاده شود. استفاده از پرده هاي شلوغ مي تواند به ايجاد اختشاش بصري منجر شده کيفيت دکوراسيون را دچار اختلال نمايد.
چنانچه هدف، استفاده از مبل چستر در فضاهاي مدرن باشد بايد چيدمان را درقسمت هاي گوشه اي فضا انجام داد. استفاده از گوشه علاوه بر ايجاد سبک مدرن، فضاي آزاد بيشتري را نيز براي مصرف کنندگان ايجاد خواهد نمود. استفاده از المان هاي جذاب براي تکميل چيدمان بسيار ايده آل خواهد بود و منجر به ايجاد فضايي آرام بخش براي ساکنين و مصرف کنندگان خواهد شد.بهترين حالت براي چينش مبل چستر استفاده از سبک چيدمان متقارن است.
مي توان مبل هاي چستر را به صورت دو کاناپه رو در رو استفاده نمود که در حقيقت اين نوع از چيدمان، براي محيط هاي اجتماعي که گفتگو در آنها امري متداول است، بسيار مناسب و ايده آل خواهد بود. چينش مبل چستر در مرکز فضاي در اختيار نيز نوعي چيدمان مناسب براي فضاهاي بزرگ خواهد بود. استفاده از اين نوع چيدمان براي فضاهاي کوچک به هيچ عنوان توصيه نمي شود. همچنين مبل چستر را مي توان به صورت مربع در اطراف تلويزيون يا هر نقطه کانوني که مورد علاقه مصرف کنندگان باشد، چيد.

استفاده از مبل چستر در کتابخانه

از مبل چستر علاوه بر فضاي اتاق نشيمن و سالن هاي بزرگ، مي توان در اتاق مطالعه نيز استفاده نمود. به دليل راحتي اين مبل در حين استفاده و سبک زيباي آن، انتخاب مبل چستر در بسياري از فضاها نرمال و ايده آل مي باشد. کمي دقت توجه ها را سمت تناسب بيش از اندازه مبل چستر در طراحي و ديزاين دفترها و اتاق هاي کاري سوق خواهد داد. شايد در ابتدا عجيب به نظر برسد ولي از مبل چستر حتي مي توان در طراحي هاي ساحلي نيز بهره گيري نمود. استفاده از مبل چستر براي طراحي فضاهاي لوکس بسيار متداول و پرکاربرد است.

متريال به کار رفته در مبل چستر

در ابتدايي ترين و اصيل ترين حالت طراحي مبل چستر از پارچه هاي چرم و يا مخمل استفاده مي شده است. براي قسمت هاي دروني مبل و پر کردن داخل مبل از موي اسب و پرزهاي نارگيل استفاده مي شد.کم کم همراه با گذر زمان، ساخت مبل چستر نيز دستخوش تغييرات مثبت شده و از پشم بز براي بهتر شدن کيفيت مبل چستر استفاده شد. از اين روش در زمان حال نيز بسيار استفاده مي شود اما به دليل قيمت بالاي کار تمام شده، مبل هايي با استفاده از متريال ارزان قيمت تر نيز ساخته شده و در اختيار علاقه مندان قرار گرفته است.
امروزه در طراحي و ساخت مبل چستر از روش هاي نوين بهره گرفته مي شود. به عنوان مثال در طراحي پايه ها از مخروط هاي مربعي استفاده شده و نوعي پايه چرخشي ايجاد مي نمايد. همچنين با اضافه کردن و عريض کردن دسته هاي مبل به انواع جديدي در طراحي دست يافته مي شود که مناسب براي فضاهاي مدرن و بزرگ است. انواع ظريف تر مبل چستر براي فضاهاي کوچک مناسب است. لازم است در زمان انتخاب نوع مبل چستر به فضاي در اختيار براي چيدماان مبل چستر بسيار دقت شود.

 

 چطور بهترين مدل مبل چستر را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید؟

 

نکات مهم در زمان خريد مبل چستر

پس از تصميم گيري براي خريد مبل چستر توجه خريداران به انواع و قيمت هاي گونا گون محصول جلب مي شود. دليل وجود قيمت هاي مختلف، کيفيت متفاوت ساخت استو. چنانچه انواع اصلي مبل چستر فيلد خريداري شود، هم دوام و طول عمر بالايي خواهد داشت و هم در زمان مصرف محصول، افراد احساس راحتي بيشتري خواهند داشت. به همين دليل توصيه مي شود در حين خريد به متريال به کار رفته در مبل بسيار توجه شود.
نوع پارچه، جنس موادي که درون مبل را پرکرده و در معرض ديد خريدار نيست، همه مواردي هستند که بايد در زمان انتخاب مورد توجه و دقت قرار گيرند. انتخاب هايي که با ساير المان ها و عناصر منزل و فضاي در اختيار هارموني رنگي دارند و از کيفيت جنس مطلوبي نيز برخوردارند، در اولويت انتخاب مصرف کنندگان قرار مي گيرند. البته سليقه مصرف کنندگان و مکان چيدمان و قرارگيري مبل نيز در انتخاب نوع مبل چستر و رنگ و جنس پارچه آن بسيار موثر خواهند بود.هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن