10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی

منتشر شده در 12 دی 1399

خرید مبل ال یکی از انتخاب هایی است که هیچ وقت از آن پشیمان نخواهید شد پس اگر به دنبال مبلمانی هستید که دکوراسیون اتاق نشیمن شما را تغییر دهد، در انتخاب مبل ال به جای مبل معمولی شک نکنید. حتی اگر قصد دارید مبلمان قدیمی خود را تعویض کنید جایگزین کردن آن با مبل ال انتخابی هوشمندانه است.

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


طبق آمارهای گرفته شده از طراحان دکوراسیون داخلی منازل در سال ۲۰۲۰ مشخص شده که اکثر خانواده ها بخصوص خانواده های پرجمعیت ترجیح می دهند که اتاق نشیمن خود را با مبل ال پر کنند چون به آنها کمک می کند که راحت تر دکوراسیون خود را بچینند و فضای کافی برای سایر وسایل اتاق نشیمن مثل تلویزیون، کاناپه، میز خاطره و غیره داشته باشد.
اگر باز هم در خرید مبل ال شک دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا ۱۰ دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی به شما ارائه دهیم:

1. مبل ال کاملا خانوادگی است

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


اولین و مهمترین دلیل برای خرید مبل ال و استفاده از آن در اتاق نشیمن، خانوادگی بودن آن است. در حقیقت مبلمان ال کمتر حالت رسمی دارد. بنابراین خانواده‌ها در استفاده از آن برای شرایط مختلف مثل تماشای تلویزیون کاملا راحت هستند.
طراحی های مدرن مبل ال باعث شده که این نوع مبلمان در اتاق نشیمن بسیار لاکچری و شیک به نظر برسد. در حال حاضر با توجه به کوچک تر شدن فضای اتاق نشیمن در خانه ها، مبل ال بهترین گزینه برای دورهمی های خانوادگی است که می تواند جایگزین مناسبی برای مبلمان سنگین و شق و رق کلاسیک باشد. خانه های امروزی با دکوراسیون مدرن به سمت ساده تر شدن و کوچک تر شدن پیش می روند و به همین دلیل است که خرید مبل ال برای اتاق نشیمن یک خرید مطمئن و مناسب است.
یکی دیگر از دلایلی که خرید ‌مبل ال را برای خانواده‌ها مناسب می‌کند، قیمت مقرون به صرفه آن است. زمانی که شما می‌خواهید یک مبلمان راحتی برای نشیمن خود بخرید مطمئنا قصد ندارید به اندازه یک مبلمان پرهزینه مثل مبل استیل خرج کنید. بنابراین، انتخاب مبل ال با قیمت مقرون به صرفه یک خرید اقتصادی برای خانواده هاست.

2. تغییر دکوراسیون با مبل ال بسیار راحت است

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


طراحی مبل ال به نحوی است که از چند قطعه تشکیل شده که می‌توانند به طور یکجا در یک گوشه از اتاق کنار یکدیگر چیده شوند. اما می توان آنها را به طور جداگانه در قسمت‌های مختلفی از اتاق نشیمن نیز قرار داد.
چند قسمت بودن مبل ال و همچنین وجود بخشی که در گوشه زاویه دار اتاق نشیمن قرار می گیرد، چیدمان و تغییر دکوراسیون با این مبل را بسیار راحت کرده است. از این مبلمان می‌توانید در فضاهای مرده اتاق نشیمن استفاده کنید، به این ترتیب فضا برای قرار دادن وسایل دیگر به خصوص در خانه هایی که اتاق نشیمن کوچکی دارند، باز می شود.
شما می توانید حتی در یک فضای کوچک چند متری مبلمان ال را همراه با میز قهوه خوری یا میز خاطره در کنار هم جا بدهید.

3. مبل ال کاربرد بسیار متنوعی دارد

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


چیدمان مبل ال کاملا انعطاف پذیر است با توجه به اینکه این نوع مبلمان از چند تکه مختلف تشکیل شده می توان آن را در قسمت های مختلف خانه به راحتی جا داد. نحوه چیدمان مبل ال کاملاً به سلیقه خودتان بستگی دارد و به همین دلیل است که بسیار پر طرفدار شده است. پر کردن گوشه های خالی در هر فضایی با استفاده از مبل های گوشه ای طراحی شده برای مبل ال، امکان چیدمان آنرا در کنار وسایل دیگر بسیار راحت کرده و و این مدل مبلمان را به یکی از پرکاربردترین انواع مبلمان در دکوراسیون داخلی تبدیل کرده است.
اگر فضای اتاق نشیمن شما بزرگ است نیازی نیست که مبل های کناری و گوشه ای ال را کاملاً به هم بچسبانید و در کنار هم قرار دهید بلکه به راحتی می‌توانید آن‌ها را جدا از هم با فاصله چیده و بین آنها میزجلومبلی یا پاف قرار بدهید. به این ترتیب فضای بزرگ شما نیز به راحتی پر میشود و بسیار شیک و لاکچری بنظر می رسد.
طراحی های بسیار مدرن مبل ال در اتاق پذیرایی نیز کاربرد دارند. برخی از انواع مبل ال که از چرم یا پارچه های ترک تولید می‌شوند، آنقدر شیک و لاکچری هستند که جایگزین مبلمان کلاسیک و استیل در اتاق پذیرایی شده اند.
با این وجود بیشترین کاربرد مبل ال در خانه هایی است که اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی آنها به علت فضای کوچک با هم یکی شدهاین ترتیب مبلمان ال هم می‌تواند برای یک دور همی خانوادگی و تماشای تلویزیون مورد استفاده قرار گیرد و هم برای یک مجلس مهمانی.

4. بامبل ال می توانید از فضا استفاده بهینه کنید

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


برخلاف بسیاری از مبلمان های کلاسیک و معمولی که پس از اینکه آنها را به خانه می آورید نمیدانید در کجای خانه آنها را جا بدهید، مبل ال به علت طراحی خاص خود که دارای مبل کناری و گوشه ای است، به راحتی در فضاهای مختلف و در کنج اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی شما جای می گیرد.
به این ترتیب شما میتوانید استفاده بهینه ای از فضا کنید. ماهیت اصلی این نوع مبل برای استفاده در فضاهای کوچک طراحی شده چون با قرار گرفتن مبل گوشه ای در کنج اتاق و چیدن مابقی قطعات در کنار و اطراف آن، فضای بسیار زیادی در جلوی مبل و همچنین سایر دیوار ها و گوشه ها ایجاد می شود که می توانید برای پر کردن آنها از وسایل دیگری مثل کتابخانه، تلویزیون یا میز جلو مبلی استفاده کنید. با قرار دادن مبل ال در اتاق نشیمن فضای آن کاملاً دلباز نشان داده می شود.

5. خرید مبل ال کاملا مقرون به صرفه است

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


خرید مبل ال نسبت به سایر مبلمان ها مثل مبل فرانسوی یا مبل استیل بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی است. اگر قصد دارید اتاق نشیمن خود را با یک مبلمان همه کاره که کاربرد آن بسیار راحت و بی دردسر باشد، پر کنید، خرید مبل ال بهترین پیشنهاد ما به شما است.
با توجه به اینکه خانه ها و آپارتمان ها روز به روز کوچکتر می شوند خرید مبلمانی که با چیدن آن در خانه بتوان از سایر فضاها استفاده بهینه کرد و علاوه بر این در هزینه پرداخت شده برای مبلمان نیز صرفه جویی کرد، مبل ال گزینه ایده آلی به شمار می آید چون تمام این ویژگی ها را دارد پس در خرید مبل ال شک نکنید.

6. مبلمان به فضای شما روح می دهد

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


چه مدت است که مبلمان خانه خود یا حداقل اتاق نشیمن تان را تغییر نداده اید؟ شاید زمان آن رسیده که تحولی در دکوراسیون خود ایجاد کنید؟ آیا از اینکه چندین سال متمادی روی یک مبلمان تکراری بنشینید، خسته نشدید؟ پس بهتر است به فکر جایگزین کردن آن با یک مبل ال شکل باشید.
خرید مبل ال نه تنها ظاهر دکوراسیون و سبک اتاق نشیمن شما را تغییر خواهد داد بلکه می تواند آن را به شکلی مدرن و امروزی در بیاورد. پس اگر قصد دارید با خرید یک مبلمان جدید به فضای خانه خود روح ببخشید، پیشنهاد ما به شما خرید مبل ال است.

7. استفاده از مبل ال در هر شرایطی راحت است

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


مبل ال آنقدر فضا در اختیار شما قرار می دهد که به راحتی می توانید در هر شرایطی از آن استفاده کنید. اگر قصد دارید روی مبل دراز بکشید و تلویزیون تماشا کنید، به راحتی مبل ال این امکان را برای شما فراهم می کند. اگر قصد دارید چند نفری دور هم بنشینید و چای بخورید باز هم برای شما مناسب است. حتی اگر می‌خواهید به مبل تکیه بدهید و با فرزندتان بازی کنید، مبل ال بهترین گزینه است.
طراحی شکل و ارگونومی مبل ال به نحوی تولید می‌شود که شباهت بیشتری به مبل راحتی دارد. در عین حال می توان روکش مبل و پارچه آن را طوری انتخاب کرد که مناسب فضاهای لوکس و مدرن مثل اتاق پذیرایی باشد پس با خرید مبل ال در حقیقت شما دو نوع مبلمان را در اختیار دارید: هم مبلمان راحتی و هم مبلمان مجلسی.

8. سرگرمی ها و بازی های دورهمی روی مبل ال لذت بخش است

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید با دوستانتان سرگرمی و بازی های دسته جمعی انجام دهید، مبل ال بهترین گزینه برای شما خواهد بود چون دوستان و مهمانان یا حتی خانواده شما با نشستن روی مبل ال شکل احساس راحتی بیشتری خواهند داشت.
شما میتوانید با قرار دادن مبل ال در اتاق نشیمن فضایی را برای دوستان و اطرافیان تان فراهم کنید تا در کنار شما به انجام بازی و سرگرمی های مختلف بپردازند. با توجه به اینکه دراز کشیدن روی مبل ال کاملاً راحت است حتی می‌توانید به دوستانتان پیشنهاد بدهید که شب را نیز در خانه شما بگذرانند و از مبل ال به جای تختخواب استفاده کنند.

9. تمیز کردن مبل البته بسیار راحت است

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


مبل ال استانداردهای ساخت بسیار دقیقی دارد و با توجه به اینکه به صورت چند تکه ساخته می شود که کنار یکدیگر قرار می گیرند، تمیز کردن و جارو کشیدن آن نسبت به سایر مبلمان راحت تر است. البته مبلمان ال را نیز باید مانند سایر مبلمان حداقل ماهی یک بار تمیز کنید اما به علت طراحی خاص این مبل، گردگیری یا جارو کشیدن آن نسبت به انواع دیگر مبلمان راحت تر است.
با وجود اینکه مبل گوشه ای طراحی شده برای مبل ال کمی سنگین است اما معمولاً با جدا کردن قطعات مختلف می‌توانید مبل گوشه‌ای را نیز به راحتی جا به جا کنید و زیر آن را جارو بزنید.

10. امکان خرید مبلمان ال با طرح‌ها و ویژگی‌های خاص و به روز وجود دارد

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی


با توجه به اینکه طراحی مبل ال محدودیتی ندارد، این روزها مبل ال را با ویژگی های فوق العاده و به روزی به بازار عرضه می‌کنند. شاید تعجب کنید اگر بدانید که شما می توانید مبل الی سفارش بدهید که دارای خروجی شارژر usb می باشد اما واقعیت دارد! همچنین بسیاری از نشیمنگاه های مبل با ماساژور ها تجهیز شده و شما می توانید برای ریلکس کردن یک دکمه کوچک را فشار داده و از امکانات ماساژ مبل راحتی ال استفاده کنید.

 

10 دلیل برای خرید مبل ال به جای مبلمان معمولی

 

جمع بندی

مطمئنا شما هم با خواندن این ۱۰ دلیل متقاعد شدید که خرید مبل ال نسبت به مبلمان معمولی مزایای بیشتری دارد با این حال به شما توصیه می کنیم که در خرید خود به خصوص از فروشگاه های اینترنتی دقت کنید. بهتر است از فروشگاه های معتبر، مبل ال را سفارش دهید که از نوع چوب و پارچه آن مطمئن باشید. به این ترتیب می توانید از مبلمان خریداری شده برای مدت های طولانی لذت ببرید.هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن