10 نکته برای خرید مبل مناسب فضای باز

منتشر شده در 22 اردیبهشت 1400

مبل مناسب فضای باز، باید دارای ویژگی‌هایی هماهنگ با محیط قرار داده شده در آن باشد. استفاده از این مبلمان، در زمانی که هوا و محیط اطراف دلپذیرو مناسب است، می‌تواند آرامش و احساس بی نظیری را برای شما به ارمغان آورد. اگر تراس خانه شما، دارای گنجایش و ظرفیت کافی باشد، می‌توانید در فصول مناسب سال، از این نوع مبلمان در فضایشان استفاده کنید. امروزه این مبلمان، با طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند و برای مشتری گزینه‌های زیادی برای خرید وجود دارد. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید، تا شما را با ویژگی‌های منحصربه فرد این مبلمان بیشتر آشنا کنیم.

از مبل مناسب فضای باز، بیشتر در چه محافلی استفاده می‌شود؟

این نوع از مبلمان، مانند سایر مبلمان، آماده پذیرایی و میزبان میهمانان شما هستند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند میهمانی‌ها و مراسمات خود را در فضای باز برگزار کنند. اینکه شما این مهمانی را در چه مکانی و یا در چه فصلی برگزار می‌کنید، بسیار اهمیت دارد. مبل مورد استفاده شما در فضای باز، باید دارای ویژگی‌هایی باشد تا میهمانان در هنگام استفاده از این مبلمان، در فصول گرم و سرد سال، دچار مشکل و معضلی نشوند. از مکان‌هایی که ممکن است این نوع از مبلمان، در آنجا مورد استفاده قرار گیرد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در کنار ساحل
در باغ
در حیاط و یا تراس خانه

استفاده از مبل مناسب فضای باز در باغ

بسیاری از افراد، ترجیح می‌دهند در یک عصر بهاری، چای خود را در یک مکان زیبا و سرسبز بنوشند. این مکان ممکن است، باغ شخصی آنها باشد. شما می‌توانید با استفاده از این مبلمان، به همراه یک میز، این فضای رویایی را برای خود به وجود آورید. فضای باغ، یکی از مکان‌های مناسب برای استفاده و گنجاندن این مبلمان‌ها است. این نوع از مبلمان، برای قرار گرفتن در باغ باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند که در ادامه مقاله به این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد.

مبل باغی آهنی، یکی از انواع مبل مناسب فضای باز

این نوع از مبلمان، در طرح کلاسیک، ساخت و تولید می‌شوند. در ساخت این مبلمان، از مواد بسیار مستحکم و مناسبی استفاده می‌شود. یکی از این مواد، آهن فرفورژه نام دارد. این آهن مستحکم، وزن مبل را بالا برده و آن را سنگین‌تر از سایر مبلمان‌های مشابه خواهد کرد. این نوع از مبلمان در رنگ‌های مختلفی ساخته و تولید می‌شوند. در هنگام خرید، به سطح و بدنه این مبلمان دقت کنید تا به آسانی دارای خراشیدگی نشوند. این نوع از مبلمان، به سادگی با استفاده از یک دستمال نم دار، تمیز و براق می‌شوند.

مبل آلومینیومی، یکی از انواع مبل مناسب فضای باز

این نوع از مبلمان، از آلومینیومی با جنس و کیفیت مرغوب ساخته می‌شوند. به دلیل جنس آلومینیوم به کار رفته در این مبلمان، زنگ زدن و خراش به بدنه زدن و خراش در قسمت بدنه آنها کمتر اتفاق می‌افتد. وزن این نوع از مبلمان، برخلاف مبل باغی، بسیار سبک بوده و به آسانی می‌توان آن را از مکانی به مکان دیگر حمل کرد. چون این مبلمان ممکن است در فضای باز در معرض نور آفتاب قرار گیرند، می‌توانید از یک پوشش و یا روکش برای محافظت از این مبلمان استفاده کنید. اجزای مختلف این مبل، به وسیله دستگاه جوش به یکدیگر متصل می‌شوند.

مبل پلاستیکی، یکی از انواع مبل مناسب فضای باز

این نوع از مبلمان از جنس پلاستیک ساخته شده‌اند. به دلیل جنس این مبلمان، نگهداری و تمیز کردن این نوع مبلمان بسیار آسان است. در صورت خراب شدن این مبلمان، پلاستیک موجود در آنها، بازیافتی بوده و به آسانی می‌توان آن را به چرخه طبیعت بازگرداند. این مبلمان، همانند مبل آالومینیومی، دارای وزنی بسیار سبک است. قیمت این مبل در مقایسه با سایر مبلمان‌های مشابه، ارزان‌تر است. علاوه بر پلاستیک، از پلیمرهایی با چگالی پایین نیز در ساخت این مبلمان استفاده شده است. به دلیل جنس مواد به کار رفته برای تولید این مبل، معضل زنگ زدگی در این مبلمان دیده نمی‌شود.

مبلمان چوبی، یکی از انواع مبل مناسب فضای باز

از این نوع مبلمان، می‌توانید در فضای تراس و یا حیاط خانه خود استفاده کنید. البته این نوع از مبلمان، با توجه به چوب به کار رفته در تولیدشان، در طبیعت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینکه از این مبلمان در چه محیطی استفاده کنید، بستگی به نظر و سلیقه شما خواهد داشت. چوب به کار رفته برای ساخت این مبل، دارای کیفیت‌های متفقاوتی است . از جمله این چوب‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

چوب ساج
چوب اکالیپتوس
چوب سرو

برخی از این چوب‌ها بسیار سخت و محکم بوده و برخی دیگر نیز مقاومت کمتری در برابر حشرات و یا ساییدگی دارند. شما می‌توانید با استفاده از مخلوط آب و کف، به راحتی بدنه این مبلمان را تمیز و زیبا کنید.

مبلمان کوسن دار مخصوص باغ، نوعی دیگر انواع مبل مناسب فضای باز

برای خرید این مبلمان، با توجه به ظاهر شیک و جذابشان، باید هزینه زیادی را صرف کنید. جنس پارچه مورد استفاده برای پوشش این مبلمان بسیار مهم است. باید در مراقبت از این مبلمان، دقت زیادی به خرج داد تا ظاهر ظریف و زیبایشان دچار آسیب و خراشیدگی نشود. پارچه‌ای برای روکش این مبلمان مناسب است که از آنها در برابر نور آفتاب و اشعه مضر خورشید و انواع لکه‌ها مراقبت کند. یکی از ویژگی‌های بسیار کاربردی این مبلمان این است که در مواقع لزوم، می‌توانید پایه‌های آن جمع‌آوری کنید. با توجه به این ویژگی، باید به این نکته اشاره کرد که علاوه بر باغ، از این مبلمان در فضاهای دیگر نیز می‌توان استفاده کرد.

 

10 نکته برای خرید مبل مناسب فضای باز

مبلمان حصیری، یکی از انواع مبل مناسب فضای باز

از این نوع مبلمان، معمولا در فضاهایی استفاده می‌شود که دارای آب‌و هوای خشک و گرمسیری باشند. این مبلمان مانند مبل کنفی، باید دارای دوخت فشرده و مستحکمی باشند تا به آسانی این دوخت از هم گسسته نشود. بر روی این مبلمان، از کوسن‌هایی با ابعاد بزرگ استفاده می‌شود. همچنین بالشت‌هایی برای راحتی افراد برای نشستن بر روی این مبلمان تعبیه می‌شود. جنس پارچه‌های این کوسن‌ها، معمولا نازک می‌باشند. این مبلمان در مواجهه با نور آفتاب، کمترین آسیب را دیده و حتی برخی از افراد برای آفتاب گرفتن از آن استفاده می‌کنند.

آب وهوا، چه تاثیری در خرید مبل مناسب فضای باز دارد؟

همان طور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم، آب و هوای هر منطقه از کشور، متفاوت بوده و شرایط خاص خود را دارد. قبل از خرید این مبلمان مناسب برای استفاده در فضای باز، باید به شرایط جغرافیایی و آب و هوای منطقه خود توجه کنید. مبلمان آهنی، اگر در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرند، داغ شده و دیگر افراد نمی‌توانند بر روی آنها بشینند. استفاده از این مبلمان در مناطق جنوب کشور توصیه نمی‌شود. مبلمان پلاستیکی نیز دارای وزن سبکی هستند و در صورت وجود بادهای شدید، ممکن است از جا کنده شوند. استفاده از این مبلمان نیز در مناطق بادخیز توصیه نمی‌شود.

مبلمان مناسب فضای باز را بر روی چه سطحی باید قرار داد؟

برای پاسخ به این سوال، باید به جنس مبل مناسب فضای باز توجه کنید. همان طور که در بالا ذکر شد، ممکن است جنس مبل شما، چوبی و یا پلاستیکی باشد. اگر شما به مبلمان چوبی برای استفاده در فضای باز علاقه دارید، بهتر است در هنگام خرید به نوع چوب آن از لحاظ سختی و مقاومت توجه کنید. اگر جنس چوب مبل مورد نظر شما، نرم و غیر مستحکم باشد، باید از قرار دادن آن در محیط‌های مرطوب خودداری کنید. مثلا رطوبت ناشی از چمن‌های باغ، موجب پوسیدگی چوب آنها خواهد شد. از انواع سطوحی که می‌توان مبلمان ساخته شده برای فضای باز را بر روی آنها قرار داد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

زمین نرم مثل سبزه و چمن
زمین سخت و سفت
زمین سنگ فرش شده تراس خانه

در خرید مبلمان مناسب فضای باز، چه قدر باید به راحتی آنها توجه کرد؟

مبل مناسب فضای باز، معمولا برای استراحت و آرامش بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی شما این مبلمان را در حیاط ویلایی رو به منظره زیبای دریا قرار می‌دهید، راحتی و آرامش، گزینه اول شما برای استفاده از این مبلمان است. همان طور که در بالا ذکر کردیم، بیشتر این مبلمان دارای کوسن و بالشت بودند. در صورتی که مبل مورد نظر شما، فاقد این وسایل بود، می‌توانید برای راحتی بیشتر این وسایل را خریداری کنید و بر روی سطح مبل قرار دهید. همچنین جنس پارچه مورد استفاده نیز بر روی راحتی و آرامش شما تاثیرگذار است. اگر شما مقاله "چطور بهترین روکش مبل راحتی را انتخاب کنیم" را خوانده باشید، با روکش‌های مخصوص مبلمان آشنا شده‌اید.

باران، مانعی برای استفاده از مبلمان مناسب در فضای باز

در برخی از روزها، خصوصا در فصول پاییز و زمستان، بارش باران مشکلاتی را برای استفاده از مبل مناسب فضای باز پدید می‌آورد. برخی از این مبلمان، در اثر بارش باران و رطوبت حاصل از آن، دچار فرسایش شده و کیفیت خود را از دست می‌دهند. بهتر است در باغ و یا در هر مکانی که از این مبلمان استفاده می‌کنید، یک انبار را در نظر گرفته و در روزهای بارانی ، مبلمان را در آنجا قرار دهید. انبار در نظر گرفته شده، باید با ابعاد مبلمان شما برای جای گیری مناسب همخوانی داشته باشد. همان طور که در بالا اشاره کردیم، مبلمان کوسن دار قابلیت جمع شدن دارد و در انبار نیز حجم کمی از فضا را اشغال خواهند کرد.

توجه به ابعاد مبلمان مناسب فضای باز در هنگام خرید

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، باید متراژ محیطی را که قصد دارید از این مبلمان در آنجا استفاده کنید را بدانید. اگر مثلا از مبلمان فضای باز در تراس خانه استفاده می‌کنید، باید طوری آنها را بچینید که فضای کافی برای رفت و آمد افراد وجود داشته باشد. همچنین برخی از افراد از میزهایی به شکل مربع و یا مستطیل در جلوی این مبلمان استقاده می‌‌کنند. باید فضای کافی برای قرار دادن این میزها نیز در نظر گرفته شود.

جمع بندی

با استفاده از این مبل مناسب فضای باز، می‌توانید در فصل بهار از بوی دلپذیر لذت بخش بهارنارنج در باغ‌ها لذت ببرید. با استفاده از این مبلمان در کنار دریا نیز می‌توانید با صدای امواج، آرامش گرفته و لحظات لذت بخشی را تجربه کنید. همان طو.ر که در بالا اشاره شد، این مبلمان در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند. برای بازدید و خرید انواع مختلف این مبلمان، می‌توانید به سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی مبلمان رجوع کنید. با خرید از این فروشگاه‌ها، از مزایای خرید آنلاین نیز استفاده کنید.هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن