20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند

Thursday, December 31, 2020

مبل راحتی شیک دغدغه بسیاری از خانواده‌هایی است که فضای کوچکی به عنوان اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن در اختیار دارند که فقط می توانند آن را با یک دست مبل پر کند. در این خانه ها خرید مبلی که هم از لحاظ ظاهری شیک به‌نظر برسد و هم استفاده از آن در طول روز برای کارهای روزمره مثل دیدن تلویزیون راحت باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد.
شاید اگر به شما بگویم که بیش از ۴۰ مدل طراحی مختلف برای مبل راحتی شیک در بازار وجود دارد، تعجب کنید و با خودتان فکر کنید چرا با گشت و گذار های متعدد نتوانسته‌اید مبل دلخواه خودتان را را پیدا کنید. آشنایی با طرح های مختلف مبل راحتی و کاربرد آنها به شما کمک می کند که به راحتی بتوانید بهترین مدل مبلمان را که برای فضای خانه تان مناسب باشد انتخاب کنید.

مبل راحتی چستر فیلد

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


مبل چستر فیلد به علت طراحی خاصی که در سبک پشتی و نشیمنگاه آن به کار می‌رود، بسیار مشهور شده است. این طراحی که در آن پشتی مبل و دسته ها به صورت یکسره دیده می‌شوند از لحاظ ارگونومی کاملاً راحت است و حتی ساعت ها نشستن روی این مبل برای مصرف کننده خستگی به همراه ندارد.
این سبک متداول امروزه در بسیاری از اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی خانه ها دیده می شود و به عنوان یکی از انواع مبل راحتی شیک بسیار پرفروش شده است.

تاریخچه طراحی مبل چستر فیلد Chesterfield 

به نظر می رسد طراحی مبل راحتی شیک چستر فیلد به قرن هجدهم بر می گردد که توسط چهارمین Earl چسترفیلد به نام لرد فیلیپ Lord Philip Stanhope سفارش داده شد. لرد فیلیپ به دنبال مبلمانی بود که هم از لحاظ ظاهری، زیبا و منحصر به فرد در نظر برسد و هم هنگام نشستن بسیار راحت باشد. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که لرد فیلیپ برای طراحی مبل چستر فیلد در نظر گرفته بود، چروک نشدن پارچه نشیمن گاه حتی در اثر استفاده طولانی مدت بود و به همین علت مبل چستر فیلد از جنس چرم تولید شد.

مبل راحتی طرح لوزان Lawson-style

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


با اینکه مبل راحتی طرح لوزان بیشتر به منظور راحتی مصرف کننده طراحی شده اما سبکی شیک و چشمگیر دارد که بیشتر به علت کوسن ها و بالشتک های جدا از هم این است که در طراحی این نوع مبل به کار رفته است. دلیل اصلی استفاده از کوسن ها و بالشتک ها نرمتر شدن پشتی مبل راحتی شیک لوزان است. در بسیاری از انواع مبل لوزان کوسن های بزرگی طراحی می‌شود که به راحتی می‌توان از آنها به عنوان بالش نیز استفاده کرد.

تاریخچه طراحی مبل لوزان

طراحی مبل راحتی شیک لوزان جزو مبل های مدرن به شمار می آید و اولین بار توسط یک طراح فرانسوی به نام Thomas W. Lawsonدر قرن بیستم به بازار آمد. این مبل با طراحی مدرن و راحت خود به سرعت مشتریان را به سمت خود جذب کرد و به فروش بالایی رسید.

مبل راحتی انگلیسی دسته گرد English Rolled Arm

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


مبل راحتی و شیک دسته گرد به علت دسته های کوتاهی که در مقایسه با پشتی بلند خود دارد، مشهور شده است. بسیاری از انواع مبل راحتی و شیک انگلیسی دسته گرد حتی بدون دسته طراحی می شوند که البته بهتر است آنها را جزو انواع دیگری از مبلمان دسته بندی کرد.

تاریخچه طراحی مبل انگلیسی دسته گرد 

طراحی مبل انگلیسی دسته گرد به عنوان یکی از راحت ترین مبل های اتاق نشیمن در قرن بیستم توسط طراحان انگلیسی روانه بازار شد. دسته کوتاه این مبل در مقابل نشیمنگاه بلند آن کاملا با وضعیت نشستن هر فردی روی مبل همخوانی دارد و راحتی کامل را برای افراد فراهم می آورد.
ظاهر شیک و جذاب این نوع مبلمان انتخاب ایده آلی برای افرادی است که قصد دارند اتاق نشیمن خود را با یک دست مبلمان ساده و در عین حال شیک و راحت پر کنند.
پایه های مبل راحتی انگلیسی دسته گرد به شکلهای مختلفی طراحی می‌شود که کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد .شما می توانید انواع پایه های سنتی، گرد یا مدرن را برای آنها انتخاب کنید به همین علت است که مبل انگلیسی دسته گرد هیچ وقت از مد نمی افتد.

مبل راحتی شیک بریج واتر Bridgewater

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


مبل راحتی بریج واتر تا حدودی شبیه به مبلمان انگلیسی دسته گرد است. در این مبلمان نیز پشتی بسیار بلند و دسته ها کوتاه هستند. از این نوع طرح مبلمان می‌توان در اکثر اتاق های نشیمن با هر نوع دکوراسیونی استفاده کرد و جلوه بیشتری به فضا بخشید. البته این مبل بیشتر در دسته مبل های سنتی قرار می گیرد و بهتر است اجزا دیگری که در کنار آن چیده می‌شود نیز چنین سبکی داشته باشد. هرچند به نظر می رسد این مدل مبلمان کمی قدیمی شده اما هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد.

تاریخچه طراحی مبل بریج واتر

مبل بریج واتر که با نام های نیم ست انگلیسی یا دست birch نیز شناخته می شود، پشتی بسیار نرم و راحتی دارد و نشیمنگاه آن نیز از چند بالشتک تشکیل شده که که به عنوان یک مبل راحتی کاملاً راضی کننده است. طراحی مبل بریج واتر نیز توسط یک طراح انگلیسی انجام گرفته و انتخاب مناسبی برای افرادی است که قصد دارند از یک مبل راحتی شیک کلاسیک و سنتی برای پر کردن اتاق نشیمن خود استفاده کنند.
مبل بریج واتر کاربرد بسیار گسترده ای دارد و از آن می‌توان برای طراحی دکوراسیون سنتی و کلاسیک به خوبی استفاده کرد. پارچه مورد استفاده برای مبل راحتی و شیک بریج واتر نیز طرح خاصی دارد که ظاهر آن را با سایر مبلمان متمایز می‌کند. در صورتی که برای ساخت مبل بریج واتر از فنر ها و پشتی های با کیفیت استفاده شود عمر این مبلمان بسیار زیاد است.

مبل راحتی شیک کمل بک Camelback

طراحی مبل راحتی و شیک کمل بک تقریباً برای همه آشناست در این مبلمان قسمت میانی بلندتر طراحی شده و هر چه به سمت طرفین می آییم ارتفاع پشتی کوتاهتر میشود.

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


این نوع مبل راحتی به علت اینکه پایه‌های کاملاً در معرض دید دارد کاملاً شناخته شده است و به همین علت چوب مورد استفاده در آن باید از نوع بسیار مرغوب باشد.

تاریخچه طراحی مبل راحتی شیک کمل بک

طراحی خاص پشتی، پایه ها و نشیمنگاه مبل کمل بک به اوایل قرن هجدهم برمی‌گردد که توسط Thomas Chippendale در انگلیس به بازار عرضه شده است. این طراح مبلمان سبک های مختلفی از مبل راحتی را در آن زمان طراحی کرد که از بین آن‌ها مبل کمل بک با استقبال بی‌نظیری از طرف مشتریان مواجه شد.
تقریباً اکثر خانه های شیک در قرن هجدهم در انگلستان با مبلمان کمل بک پر شده بودند. خصوصیات منحصر به فرد مبل کمل بک از جمله طراحی ظریف چوب بکار رفته در قسمت نشیمنگاه ها و پایه ها از عواملی بود که در پرفروش شدن این مبلمان تاثیر بسزایی داشت.
نام این مبلمان نیز به علت اینکه طراحی قسمت پشتی آن به کوهان شتر شبیه است کمل بک یا همان کوهان شتر نامیده می شود. طراحی نشیمنگاه بسیار راحت، دسته های گرد، پایه های زیبایی که در معرض دید قرار دارند همگی از ویژگی‌های منحصر به فرد این مبلمان است که به شیک بودن و جذابیت آن کمک کرده است. مبلمان کمل بک جزو طراحی های کلاسیک و سنتی به شمار می آید و بهترین محل برای قرارگیری آن در اتاق نشیمن زیر پنجره های بزرگ است.
البته انواع مدرن مبلمان راحتی شیک کمل بک نیز طراحی شده که به جای یک برآمدگی دو یا حتی سه برآمدگی دیده می‌شود. این طراحی‌ها به جذاب تر شدن ظاهر مبلمان کوهان شتری کمک کرده است.

مبل راحتی و شیک Cabriole

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


طراحی مبل راحتی و شیک کابریول به مبلمان استیل نزدیک است. در طراحی این مبل ارتفاع پشتی و دسته ها یکسان در نظر گرفته می شود و چوب ها نیز به شکلی ظریف و زیبا منبت کاری می شوند. در طراحی های مدرن این مدل مبلمان، چند کوسن روی مبل قرار می‌گیرد تا نشستن روی آن را به مراتب راحت تر کنند.
مبلمان کابریول به علت اینکه چوب های به کار رفته در ساخت آن در معرض دید قرار دارد، یکی از انواع مبلمان راحتی شیک به شمار می‌رود که می‌توان از آن حتی در اتاق پذیرایی نیز استفاده کرد. در صورتی که چوب های بکار رفته برای تولید مبلمان کاپریول از چوب های مرغوب و ماندگار باشد، این نوع مبلمان حتی می‌تواند جایگزین مبل استیل شود.

مبل راحتی و شیک لاوسیت Loveseat

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


لاوسیت یکی دیگر از انواع مبلمان راحتی بسیار پر فروش است که در حقیقت یک مبل دو نفره به شمار می آید و برای خانه هایی که فضای اتاق نشیمن آنها برای تلویزیون دیدن کوچک است، بسیار مناسب طراحی شده تا فضای کمی را اشغال کند و در عین حال حال و هوای رمانتیکی به فضای اتاق بدهد.
مبل راحتی لاوسیت نیز مانند سایر انواع مبل راحتی و شیک با طراحی های مختلفی به بازار عرضه شده اما مهم ترین ویژگی آن استفاده از دو پشتی بزرگ در قسمت نشیمن و پشتی و همچنین چند کوسن کوچک برای راحت تر نشستن روی آن است.
با توجه به اینکه مبل لاوسیت با هدف نشستن دو نفر روی آن طراحی شده انواع مختلفی از مبل راحتی و کلاسیک کوچک نیز در بازار وجود دارد که حتی برای قرارگیری در اتاق هایی با فضای بسیار کم نیز مناسب اند.

مبل راحتی Tuxedo

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند


مبل راحتی Tuxedo به علت دسته های بسیار بلند و زاویه دار خود طرفداران زیادی دارد چون ظاهری بسیار شیک و گیرا در اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی ایجاد می کند. شاید به نظر برسد که این نوع مبل راحتی در عمل چندان راحت نیست اما به هر حال ظاهر زیبا و جذاب آن ارزش خرید را دارد. این مدل مبلمان برای تولید مبلهای لاوسیت نیز استفاده می‌شود.

تاریخچه طراحی مبل Tuxedo

شاید جالب باشد که بدانید برای اولین‌بار این نوع طراحی مبلمان در سال ۱۹۲۰ برای پارک Tuxedo که یکی از مشهورترین پارک های نیویورک است، انجام گرفت و پس از آن طراحی این نوع مبلمان به یکی از پر فروش ترین مدل های مبل راحتی شیک تبدیل شد. البته طراحان مبل معتقدند که تاریخچه اصلی طراحی این نوع مبلمان به سال ۸۸۶۵ توسط Edward VII برمی‌گردد.

 

20 مدل طراحی مبل راحتی شیک که دکوراسیون خانه شما را متحول می کند

جمع بندی

در مرحله اول پیش از اینکه شروع بررسی انواع مبلمان راحتی شیک در وبسایت های مختلف کنید به شما توصیه می کنیم که سبک مورد علاقه تان را بشناسید.
به طور کلی طرح های مختلف مبلمان راحتی در دو دسته کلی مبل راحتی کلاسیک و مبل راحتی مدرن دسته بندی می شود. بنابراین، اگر طرفدار طرح های کلاسیک هستید دلیلی ندارد که به دنبال پیدا کردن مبل مورد نظر خودتان برای اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن در دسته بندی مبل های مدرن بگردید. این کار فقط وقت شما را تلف خواهد کرد و در نهایت به مدل مبل راحتی شیک مورد نظر خود دست پیدا نمی‌کنید.
خوشبختانه در فروشگاههای آنلاین مبلمان، انواع مبل راحتی شیک در دسته بندی های مختلف با تصاویری از نحوه چیدمان آنها در اتاق نشیمن و پذیرایی وجود دارد که به راحتی می توانید با مراجعه به دسته‌بندی مورد نظرتان و مشاهده تصاویر در مدت زمان کوتاهی، مبل خود را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید.
برای اینکه کار انتخاب کردن را برای شما راحت تر کنیم در این مقاله ۲۰ مدل طراحی مبلمان راحتی شیک را به شما معرفی کردیم تا بتوانید به سلیقه خودتان بهترین مدل مبل را انتخاب کنید.

Leave your comment

* {{ errors[0] }}