10 ایده برای چیدمان مبل شزلونج

پنجشنبه, 12 فروردین 1400

چیدمان مبل شزلونج، علاوه بر زیبایی و ظرافت، متناسب با فضاهای مختلف خانه، زیبایی باورنکردنی دارد و در هر محیطی، کاربرد و استفاده متفاوتی را به خود اختصاص می دهد.
شزلونج دارای قدمت بسیار طولانی تری است و استفاده از آن به دوران مصر باستان و یونان باستان، بر می گردد، زمانی که اولین مبلمان با این ویژگی ساخته شد.
مبلمان شزلونج از زمان فراتر رفته و هر فضایی را خاص و استثنایی می کند.هیچ مبلمانی، عاشقانه تر از یک مبلمان شزلونج وجود ندارد. ریشه های مبلمان شزلونج را می توان در عصر یونانی ها، رومی ها و چینی های باستان یافت اما این فرانسوی ها بودند که به واسطه طراحی معمار بی نظیرشان، لوکوربوزیه، ظاهر کلاسیک آن را احیا و آن را مشهور کردند. ستارگان بزرگ عصر طلایی سینما مانند ژان هارلو، گرتا گاربو و گلوریا سوانسون غالباً برای نشان دادن سبک تجملی، در یک مبل ابریشمی شزلون لم می دادند و به خودشان می بالیدند.
شزلونج می تواند یک یا دو دسته در دو انتهای خود داشته باشد که حداقل یکی از آنها بلندتر از دیگری خواهد بود تا راحتی یک مبل را تأمین کند. شزلونج همچنین ممکن است دارای تکیه گاهی نیز باشد. نکته مهم این است که شما می دانید چگونه آن را با ویژگی های منحصر به فردش یعنی بدنه کشیده، باریک و زیبا تشخیص دهید.

انواع سبک مبل شزلونج

این صندلی خوابیده بلند اغلب در یکی از این سه سبک دیده می شود:

Duchesse brisée دوشز بریزی

مبلمان شزلونجی که به دو قسمت تقسیم می شود و می تواند شامل یک صندلی و یک سه پایه بلند پا یا دو صندلی باشد که یک سه پایه بین آنها قرار گیرد.

Réclamier ریکلیمر

این مبلمان شزلونج دارای دو انتهای برجسته است و در طرفین آن هیچ چیزی وجود ندارد. این مبلمان به نام بانوی میزبان جامعه فرانسه ریکلیمر (1777 - 1849) نامگذاری شده است که در سال 1800 به زیبایی روی مبلی از این نوع قرار گرفت.

Méidienne میدینا

یک مبلمان شزلونج با یک پشتی بلند و پایه کوتاه است، که توسط یک قطعه شیب دار بهم پیوند می خورد. میدیناها تختخوابهای نامتقارن روز هستند. این نام برگرفته از کاربرد معمول آن ها است که استراحتی در اواسط روز، روی آنها بسیار لذت بخش است.
اگر به تازگی یک مبل شزلون خریده اید یا قصد دارید دکوراسیون منزل تان را با خرید یک مبل شزلونج تغییر دهید، در این مقاله چند ایده برای چیدمان مبل شزلونج در فضاهای مختلف خانه را با شما به اشتراک می گذاریم:

چیدمان مبل شزلونج در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از محیط هایی است که بیشتر ازمبلمان شزلونج بهره می برد زیرا می تواند کارکردهای مختلفی را در پیش بگیرید، نیازی به گفتن نیست که چیدمان مبل شزلونج در اتاق نشیمن، جذابیت فوق العاده خاصی به محیط می بخشد و از طرح مبل و صندلی های سنتی جدا می شود.
اگر اتاق نشیمن شما کوچک است، ارزش آن را دارد که از مبلمان شزلونج به عنوان جایگزینی برای مبل سنتی استفاده کنید، اما اگر اتاق نشیمن شما بزرگ باشد، می تواند به عنوان نشیمن گاهی اضافی و به جای صندلی های دیگر مانند کاناپه از انها استفاده کنید.
یکی دیگر از روشهای معمول استفاده از مبلمان شزلونج، ایجاد مرزبندی در اتاق است، مخصوصاً برای اتاقهای پذیرایی که با اتاق ناهار خوری یا نشیمن یکی هستند. یک مبلمان شزلونج را در مرز بین یک اتاق و اتاق دیگر قرار دهید تا تفاوت چشمگیری از لحاظ زیبایی شناسی و کاربردی را مشاهده کنید.

چیدمان مبل شزلونج در اتاق

شاید تصور کنید چیدمان مبل شزلونج، ظاهر اتاق را بهم می ریزد، اما اصلا اینطور نیست. این مبلمان، راحتی بی نظیری را به ارمغان می آورد و فضای بی نظیری را برای شما بوجود می آورد. به عنوان مثال، مبلمان شزلونجی که در نزدیکی پنجره قرار گرفته است، به یک مکان استراحت عالی و همچنین گوشه دنجی برای مطالعه تبدیل می شود.
از طرف دیگر، مبلمان شزلونج، هنگام پوشیدن لباس و کفش هم به کمک شما می آید و می توانید هنگام تعویض لباس و کفش روی آن بنشینید تا راحت تر باشید. اگر در اتاق فضای کافی دارید بهتر است مبل شزلون را کنار کمد بگذارید.

چیدمان مبل شزلونج در بالکن ها وفضای بیرون

از چیدمان مبل شزلونج می توان در فضاهای خارج از منزل مانند بالکن، باغ، آلاچیق و حتی اطراف استخر استفاده کرد، فقط باید اکسسوری های اطراف آن را با محیط تطبیق داد و جانب احتیاط را رعایت کنید تا مشکلی برای خراب شدن مبلمان شما وجود نداشته باشد. در این مکان ها، مبلمان شزلونج برای ایجاد لحظات آرامش بخش بسیار مناسب است و یک نمای فوق العاده را برای فضای بیرونی شما تضمین می کند.

10 ایده برای چیدمان مبل شزلونج

انتخاب محل چیدمان مبل شزلونج

اگر قرار است مبلمان شزلونج شما نقطه کانونی در دکوراسیون تان باشد، آن را در قسمت اصلی اتاق قرار دهید. توجه کنید که این نوع مبل می تواند در یک اتاق بزرگتر، جلوه زیباتری ایجاد کنند.
اگر می خواهید مبلمان شزلونج گوشه ای خالی از اتاق شما را اشغال کند، پس چیدن میز عکس با یک میز کناری، کتابخانه، آینه یا یک قالیچه اطراف آن، بسیار زیبا خواهد بود. قالیچه زیر مبل بهتر است با رنگ متضاد باشد تا الگوی چشمگیر ایجاد کند.
چیدمان مبل شزلونج در کنار یک پنجره بزرگ کاملاً خیره کننده است! مکانی زیبا برای استراحت و تحسین منظره.

انتخاب اکسسوری برای چیدمان مبل شزلونج

مبلمان شزلونج به خودی خود زیبا است اما شما می توانید با افزودن چند وسیله که به خوبی کنار ان قرار گرفته اند، توجه بیشتری را به آن جلب کنید. محبوب ترین وسیله جانبی برای افزودن زیبایی به مبل شزلون، کوسن است. آنها نه تنها عالی به نظر می رسند، بلکه می توانند به شما در انتقال تم رنگی کمک کنند و همچنین راحتی بیشتری را به شما می بخشند.
سعی کنید برخی از بافت های جالب مانند خز مصنوعی را به آن اضافه کنید. ممکن است بخواهید الگوی چیز دیگری در اتاق مانند کاغذ دیواری یا پرده را با مبلمان شزلونج خود مطابقت دهید. ساده ترین راه برای انجام این کار افزودن بالشتکی از همان پارچه است.

چیدمان مبل شزلونج در اتاق نشیمن

چیدمان مبل شزلونج وقتی عالی است که می خواهید اتاق نشیمن خود را با آن تزئین کنید. اگر هنوز هم فکر می کنید چیدمان مبل شزلونج، برای اتاق نشیمن شما مناسب نیست، دلایل بسیار قانع کننده ای را در ادامه با شما در میان می گذاریم:

1. با چیدمان مبل شزلونج، راحتی بیشتری را در اتاق نشیمن فراهم می آورید

مبلمان شزلونج به راحتی می تواند به مکان مورد علاقه همه اعضای خانواده تبدیل شود زیرا یک گزینه مناسب برای نشستن است.

2. این مبل با ظاهر چشمگیر خود، دکوراسیون اتاق نشیمن تان را متحول خواهد کرد

اگر شما یک مبلمان شزلونج با طراحی منحنی منحصر به فرد و پارچه ای زنده انتخاب کنید، مطمئناً می تواند به یک تغییر دکوراسیون بی نظیر در اتاق نشیمن شما تبدیل شود.

3. فقط نباید یک مبل شزلون در اتاق نشیمن داشته باشید

به طور معمول در هر اتاق نشیمن، یک مبلمان شزلونج وجود دارد اما می توانید قوانین را زیر پا بگذارید و به جای یکی، دو مبل شزلون را در آن بگنجانید و فضای بسیار راحت تری را برای خانواده فراهم کنید.

4. چیدمان مبل شزلونج علاوه بر زیبایی، کاربردی تر از کاناپه است

فرض کنید شما باید دو کاناپه را در اتاق نشیمن خود با زاویه درستی نسبت به یکدیگر قرار دهید، پس می توانید از یک کاناپه چشم پوشی کنید و به جای آن یک مبل شزلونج قرار دهید. به این ترتیب سبک اتاق نشیمن خود را ارتقا می دهید.

5. رنگ های متنوع مبل شزلون، روح تازه ای به اتاق نشمین تان می دهد

شما می توانید با رنگ مبلمان شزلونج بازی کنید و اگر اتاق نشیمن شما، ظاهری خنثی دارد، می توانید با تطبیق دادن رنگ مبلمان شزلونج و پرده ها، در آن تضاد ایجاد کنید.

6. مبل شزلون به راحتی با انواع مبلمان راحتی دیگر ست می شود

یکی دیگر از راه های عالی برای تزئین اتاق نشیمن، چیدمان مبل شزلونج در کنار انواع مبلمان راحتی است، اگر احساس می کنید مبل راحتی اتاق نشیمن از جلوه افتاده نیازی نیست هزینه زیادی بابت تعویض مبل های بپردازید، به راحتی می توانید در کنار آنها یک مبل شزلونج قرار بدهید تا فضا را تغییر دهید.

7. دکوراسیون خود را با یک مبلمان شزلونج گرد، ارتقا دهید

چه کسی عاشق مبلمان گرد نیست؟ مطمدن باشید اگر یک مبل شزلونج گرد در اتاق نشیمن داشته باشید، نمی خواهید تمام طول روز آن را ترک کنید.

8. یک گوشه دنج برای مطالعه در اتاق نشیمن خود با مبلمان شزلونج ایجاد کنید

اگر علاقه مند به مطالعه هستید، یک مبلمان شزلونج که در هر گوشه اتاق نشیمن شما قرار گرفته می تواند بهشت شما باشد.

9. جلوه دکوراسیون اتاق نشیمن خود را با یک مبلمان شزلونج دو نفره چند برابر کنید

مبلمان شزلونج دو نفره برای یک اتاق نشیمن گزینه ایده الی است. همانطور که مشاهده می کنید اتاق نشیمن دارای مبلمان شزلونج دو نفره در نشیمن گاه های کنار پنجره است و اتاق دوم دارای یک مبل دو نفره به عنوان جایگزینی برای کاناپه است.

10. فضای بیرون را با یک مبلمان شزلونج حصیری به داخل اورید

معمولاً یک مبلمان شزلونج حصیری انتخابی ایده آل برای مبلمان فضای باز است اما می توانید خارج از کادر فکر کنید و آن را به داخل بیاورید.

نظر خود را بنویسید

* {{ errors[0] }}