20 مدل از جدید ترین مبل های تک نفره برای خانه های شیک

منتشر شده در 27 اردیبهشت 1400

جدیدترین مبل های تک نفره باید طوری طراحی شوند که هنگام نشستن روی آنها احساس راحتی داشته باشیم و استانداردهای لازم را دارا باشد.استانداردها طوری باشند که هنگام نشستن به مدت طولانی مدت برای تماشای تلویزیون یا مطالعه، به کمر و ستون فقرات آسیبی وارد نشود و از نظر طرح و رنگ با دکوراسیون منزل همخوانی داشته باشد..

ویژگی های جدیدترین مبل های تک نفره چیست؟

ارتفاع پشتی یک مبل خوب باید به گونه ای باشد که شانه ها و قسمتی از گردن را محافظت کند و قسمت پشتی آن طوری طراحی شده باشد که بتواند گودی کمر را پوشش دهد.ارتفاع مبل به گونه ای باشد که پاها نه چنان کشیده و نه خم شوند.
مبل تک نفره باید وزن سبکی داشته باشد تا حمل و جابجایی آن به سادگی انجام گیرد.مبل تک نفره خوب باید به سرعت به وضعیت قبلی خود بازگردد و در هر بار بلند شدن دچار فرورفتگی نشود.باید رنگ پارچه مبل به گونه ای باشد که کثیف بودن سطح مبل به راحتی آشکار نشود.

مبل تک نفره راحتی

جدید ترین مبل تک نفره راحتی را می توان برای پذیرایی، سالن انتظار، جلسات رسمی، اداره ها یا برای استراحت در سالن های پذیرایی و تماشای تلویزیون به کاربرد.
مبل های تک نفره راحتی به علت اینکه در گذشته خیلی مورد استفاده قرار نگرفته است محدود هستند اما هم اکنون کاربرد بسیاری دارند.با توجه به افزایش تقاضای مردم تنوع این مبل های تک نفره راحتی زیاد شده است و طرفداران زیادی پیدا کرده است.
مبل های تک نفره راحتی هم در دکوراسیون مدرن و هم در کلاسیک به کار می رود اما در دکوراسیون کلاسیک باید دقت کرد تا با وسایل منزل هماهنگی داشته باشد.

ساختار جدیدترین مبل تک نفره راحتی چگونه است؟

در ساخت اسکلت مبل تک نفره راحتی از چوب های با کیفیت استفاده نمی شود زیرا هدف مبل تک نفره راحتی، استحکام و ماندگاری نیست بلکه هدف احساس راحتی روی آن است.گاهی از چوب راش در بعضی از این مدل مبل ها استفاده می کنند.
جنس پارچه های مورد استفاده شده در روی این مبل ها تنوع زیادی دارد.نشیمن گاه آن گاهی از فوم سرد و گاهی فوم گرم است.فوم سرد از کیفیت بالاتری برخوردار است و خاصیت ارتجاعی بیشتری دارد و ماندگارتر است.

مبل تک نفره راحتی چه ابعادی دارد؟

عرض مبل تک نفره راحتی 70 ، 80 تا 90 و ارتفاعی یک متر یا کمی بیشتر دارد.

مبل راحتی چستر جدیدترین مبل تک نفره

این مبل به عنوان جدیدترین مبل تک نفره راحتی لوکس پیشنهاد می شود زیرا دوام، زیبایی و لطافت فوق العاده ای دارد و از چوب مرغوب گردو ساخته شده است.
مبل های راحتی چستر طول 190، عرض 100 و ارتفاع 75 سانتی متری دارند.با وجود این که پشتی مبل تک نفره کوتاه است اما در ترکیب با تشکی که روی نشیمن آن قرار دارد ستون فقرات را کاملا ساپورت می‌ کند و در طولانی مدت احساس خستگی نخواهید داشت.
مبل های راحتی چستر تک نفره را می توان برای دکوراسیون های مدرن و یا حتی سنتی استفاده کرد.

مبل تک نفره کلاسیک

یکی از قدیمی ترین و با اصالت ترین طرح های مبل های تک نفره، طرح های کلاسیک به شمار می آیند.در طراحی این مبل ها، راحتی لحاظ شده است به همین دلیل آرامش خاصی را به افراد منتقل می‌کند.
جدیدترین مبل های کلاسیک تک نفره دارای دارای طراحی ویژه ای است که راحتی و دوام بالایی را به همراه دارد.برای نشیمن جدیدترین مبل های کلاسیک تک نفره معمولا از فوم سرد 14 سانتی متری که با مرور زمان ظاهر خودش را تغییر نمی‌ دهد، استفاده می شود و دسته های آن طوری طراحی شده اند که هنگام استراحت احساس راحتی داشته باشید.
چوب استفاده شده در ساختار آن از جنس چوب راش گرجستان است که استحکام بالایی دارد.برای این مبل تک نفره یک تاج کوچک با طرح های منبت کاری شده بسیار زیاد طراحی کرده اند.

صندلی پاف دار

در طراحی مبل های تک نفره این خصوصیات کاملا رعایت نشده که افراد بتواند به طور کامل دراز بکشند و مطالعه کنند به همین دلیل مدل های طراحی شده اند که دارای پاف هستند و این امکان را دارند که شخص به راحتی پاهایش را روی آن قرار دهد و هنگام مطالعه احساس راحتی کند.
خصوصیات دیگر این مبل های تک نفره این است که افراد می‌ توانند متناسب با قد و ظاهر خود صندلی را تنظیم کنند.برخی از مدل های صندلی پاف دار دارای موتور برای تنظیم اتومات ارتفاع پاف می باشند.

طراحی مبل مطالعه، جدید ترین مبل تک نفره دایره ای شکل به چه صورت است؟

در طراحی این صندلی های تک نفره تنوع زیادی وجود دارد که می‌ توانید متناسب با دکوراسیون منزل یکی را که با وسایل منزل همخوانی و هماهنگی بیشتری دارد انتخاب کنید.
اگرچه مبل های تک نفره دایره ای شکل، طراحی بسیار ساده ای دارند اما طراحی خلاقانه برخی از آنها کاملا توجه شما را جلب می کند. در طراحی این مدل صندلی های تک نفره راحتی زیادی لحاظ نشده است، به همین جهت برای نشستن های طولانی مدت گزینه مناسبی نیستند.

مبل حصیری

جدید ترین مبل تک نفره برای استفاده در فضایی بیرون از منزل، مبل های تک نفره حصیری هستند. مبل های تک نفره حصیری از چوب های مقاوم مانند چوب درخت ماهون ساخته شده اند، به همین دلیل استحکام زیادی دارند.

معرفی چند مدل از جدید ترین مبل تک نفره

مبل تک نفره استیل

جدید ترین مبل های تک نفره استیل اندازه بزرگی دارند و به فضای تقریبا بزرگی نیاز دارند و برای دکوراسیون های کلاسیک مناسب هستند البته تنها مبلمانی نیستند که برای دکوراسیون کلاسیک به کار روند.
مبل های تک نفره استیل اسکلت محکمی دارند و ماندگاری آن ها بالاست.طرح های مبل تک نفره کلاسیک به اندازه مبل استیل نیستند.در سال های اخیر این طرح ها رو به سادگی رفته و گاهی حذف شده اند.
مبل های تک نفره کلاسیک می‌توان حد وسط مبل استیل و مبل راحتی دانست.

مبل تک نفره فانتزی

به خاطر راحتی و زیبایی این مبل های تک نفره را می توان در هر جایی از خانه یا ادارات و دفتر کار به کار برد.مبل های تک نفره فانتزی ظاهری فانتزی دارند اما خوشبختانه روز به روز خلاقانه تر می شوند و در منزل کارآیی بسیاری دارند.یکی از مبل های تک نفره فانتزی سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی است.

 

20 مدل از جدید ترین مبل های تک نفره برای خانه های شیک


مبل بشکه ای

بعضی از جدید ترین مبل های تک نفره به دلیل اینکه طرحی شبیه به بشکه دارند با مبل های بشکه شناخته شده اند.از خصوصیات آنها می توان پشتی گرد و بلند و و صاف که حول فرد قرار می‌ گیرد اشاره کرد.

مبل پشت بلند

ویژگی مهم جدید ترین مبل تک نفره پشت بلند، تکیه گاه بلند آنهاست.این تکیه گاه از مبل های تک نفره معمولی بلندتر است.
جدیدترین مبل های تک نفره پشت بلند به شرح زیر است:

مبل پشت بلند کلاسیک

معمولا مبل های پشت بلند کلاسیک ارتفاع بیشتری دارند.

مبل پشت بلند مدرن

این مبل های تک نفره برخلاف مبل های پشت بلند کلاسیک، پشتی خیلی بلندی ندارند.آنها سبک تر هستند و معمولا از پارچه های کتان استفاده می شود.

مدل خاص مبل پشت بلند (باریک)

بدنه ی آن باریک، و نشیمن گاهی کوتاه دارد و برای ایجاد فضای نشیمن موقت در گوشه های خالی منزل مانند کنار راه پله، انتهای راهرو و… مورد استفاده قرار می‌گیرد این مبل ها طرفداران بیشتری نسبت به سایر مبل های پشت بلند دارد.

مبل های شنی تک نفره

جدید ترین مبل های تک نفره که کیفیت بالایی دارند مبل های شنی هستند.برخلاف تصورات مردم مبل های شنی بسیار مقاوم و طول عمر بالایی دارند.همچنين قیمت مناسبی دارند و در هر ابعادی تولید می شوند.گاهی مبل های شنی کوچک را رنگارنگ و در طرح های کارتونی می سازند تا تاثیر خوبی در روحیه ی بچه ها داشته باشد.

مزایای مبل های شنی:

مبل شنی یکی از بهترین و جدیدترین نشیمن گاه هایی می باشد که می توانید آن را با هزینه بسیار پایین خریداری کرد.مبل های شنی برخلاف مبل های بادی مقاومت بسیار بالاتری دارند به همین دلیل می توانند وزن بالایی را تحمل کنند.این مبل ها از pvc تولید می شوند که قابلیت انعطاف پذیری دارد.جنس داخلی مبل های شنی را فیبر که وزن کمی دارد تشکیل داده است.به دلیل وزن کم به راحتی می توان آن را جابجا کرد.
برخی افراد تصور می کنند مبل های شنی کیفیت پایینی دارند و کارایی مبل های معمولی را ندارند اما این مبل ها با توجه به جنس و طراحی مقاوم کیفیت بالایی دارند.

معایب مبل های شنی:

معایب جدیدترین مبل های تک نفره شنی نسبت به مزایای آنها ناچیز هستند.جنس بدنه ی آسیب پذیر آنها از معایب مبل های شنی به حساب می‌ آید که با رعایت کردن نکاتی مانند نپریدن از ارتفاع روی آن و ضربه نزدن به بدنه آن با اجسام تیز و برنده از آسیب به آن به راحتی جلوگيری کرد.
برخلاف مبل های بادی، ای مبل ها حجم زیادی را اشغال می کنند و نمی توان آن را در حجم بسیار کم بسته بندی کرد و در سفرها با خود برد به همین علت، حجم زیاد یکی دیگر از معایب آنها به شمار می آیند که برای آن یک راه حل وجود دارد آن هم این است که شما می توانید مبل را باز کرده و یونولیت های آن را جداگانه حمل کنید و پس از رسیدن دوباره مبل شنی را راه اندازی و مورد استفاده قرار دهید.

مبل سلطنتی تک نفره

جدیدترین مبل های تک نفره سلطنتی، بیشتر فرم رسمی و مجلسی دارند.پارچه مبل های سلطنتی، چوب و نوع منبت کاری روی دسته ی آنها در قیمت مبل سلطنتی تأثیر به سزایی دارد.استفاده از چوب سفید، گردو و راش در دسته ها و پایه های این مبل، آن را منحصر به فرد کرده است.
بیشتر مبل های سلطنتی به علت منبت کاری روی دسته ها و پایه ها ظرافت خاصی دارند.برخی افراد سنگین بودن مبل های سلطنتی را نشانه ی ضعف در ساختار آن می‌دانند زیرا می گویند جابجایی آنها کار دشواری است.
مبل های سلطنتی به علت استفاده بیشتراز چوب، طول عمر بیشتری دارند.تشک مبلمان سلطنتی به صورت دوبل ساخته می شود که بر عمر مفید مبلمان سلطنتی می افزاید.این نوع مبل های تک نفره به علت اشغال کردن فضای زیاد برای افرادی که در خانه های کوچک و آپارتمانی زندگی می‌کنند مناسب نیستند.

تفاوت مبل سلطنتی تک نفره با سایر مبل های تک نفره در چیست؟

1.ارتفاع بلندتر
2.معرق کاری بیشتر
3.وزن بیشتر
4.چوب و پارچه بیشتر
5.ابرو فوم کمتر

جدیدترین مبل تک نفره سلطنتی خوب چه ویژگی های دارد؟

هنگام نشستن جیر جیر نکند.
پایه های آن لق نزند.
ناهمواری روی سطح مبل نباشد.
پارچه استفاده شده در آن از نوع مخمل و مقاوم باشد.
پارچه کش نیاید و پرز پرز نشود.
تاج مبل زدگی نداشته باشد.
گل های روی تاج باهم هماهنگی داشته باشند.
پایه ها و دسته ها شکستگی نداشته باشند.

مبل های تک نفره تخت خواب شو

جدیدترین مبل تک نفره تخت خواب شو بیشترین کاربرد را برای خانه هایی با فضای کوچک دارد.یک مبلمان تخت خواب شوی خوب باید به راحتی و با یک حرکت‌، بدون سرو صدا و گیرکردن باز و بسته شود.از مهم ترین ویژگی این مبل ها بدنه ی محکم آنهاست.
نکته ی مهم که باید در انتخاب تشک مبل های تخت خواب شو دقت شود این است که همیشه ضخیم بودن تشک ملاک خوب بودن نیست بلکه گاهی تشک نازک تر کیفیت بهتری دارد.فوم تشک مبل باید در حد متوسط نرمی و سفتی داشته باشد زیرا تشکی که بسیار نرم و انعطاف پذیر باشد مشکلات جدی برای ستون فقرات ایجاد می کند.
در هنگام خرید مبل های تخت خواب شو روی آن بنشینید و آن را امتحان کنید. باید گودی کمر شما با پشتی مبل پوشیده شود و زمانیکه روی آن قرار می گیرید پاهای شما روی زمین قرار بگیرد و نشیمن خیلی فرو نرود.ارتفاع پشتی صندلی باید بین 60 تا 70 سانتی متر و ارتفاع پشتی نشیمن گاه تا زمین 50 سانتی متر باشد.هنوز نظری در این مورد درج نشده است.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید


کاراکتر باقیمانده
0 محصول مقایسه کن